- Advertisement -

TAG

Pushkatime

Këputi qafën xhelati i komunistëve, Aranit Çela. Nuk i hyri gjemb në këmbë. Jetoi aq sa deshi

Mëngjesin e ditës së sotme është ndarë nga jeta ish-kryetari i Gjykatës së Lartë të kohës së komunizmit, Aranit Çela. Çela njihej si “xhelat i...

Shpresa po humb, 401 të pushkatuar në Shkodër pa varre, dëshmi rrëqethëse

Nga Simon Shkreli 401 shkodranë që janë pushkatuar në kohën e diktaturës nuk kanë një varr. Mes tyre dhe fëmijë. Familjarët po humbin shpresat se...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -