- Advertisement -

TAG

PS

Rikthehet estrada e të shtunës

Nga Luljeta Progni Kryeministri Rama ishte i ftuar në një aktivitet të thirrur papritur nga Forumi i Grave Socialiste Shqiptare të shtunën, më 27 shkurt....

Blushi në Athinë: Greqia më mirë se ne

Partitë në Shqipëri kanë vendosur monopol mbi votën Me kongresin në prag, është e vështirë të mos lidhesh deklaratat e zotit Blushi në Athinë me...

Mazhoranca dhe opozita, heshtje pas “Venecias”

Palët kërkojnë të fitojnë kohë, deri në një qëndrim përfundimtar Dy partitë kryesore politike zgjodhën të flasin për gjithçka, por jo për reformën në drejtësi....

Tahiri: PS parti demokratike si asnjë tjetër në Shqipëri

Kryetari i PS-së së Tiranës, Saimir Tahiri, e vlerësoi zgjedhjet në PS, si një një ditë shumë të rëndësishme për Partinë Socialiste të Tiranës e...

Armando Prenga: Blushi bukëshkalë. Më kërkoi të rrëzonim Ramën

Armando Prenga nuk e ka fshehur zhgënjimin ndaj shokut të tij Ben Blushi. Pas deklaratave të këtij të fundit që ka ardhur koha që...

I fundmi i socialistëve

Nga zëvëndës i kryeministrit komunist, Adil Çarçani tek ministri më i rëndësishëm i qeverisë “Rama”. Karriera e dibranit mes dy sistemeve Mund të quhej edhe...

Rikthehet në PS, ish-deputeti i akuzuar për trafik prostitucioni

Arben Ndoka prezantoi zyrtarisht prefektin e Lezhës, reagon PD: Rama sfidë ndaj dekriminalizimit Ish-deputeti socialist, Arben Ndoka, ishte i ngarkuari i kryeministri Rama për të...

Kreshnik Spahiu propozon koalicion PD-LSI-AK-PR

Kreu i AK-së: Ai që është sot në politikë e ka të qartë se Ilir Meta ka vetëm një kundërshtar dhe ai është Edi...

Bukurosh Stafa: Votova kundër PS por s’jam me Saliun

Ish-deputeti socialist, sulmon Ben Blushin: S'kam folur asnjehere si Saliu ne foltoren e Kuvendit Bukurosh Stafa është ish-deputeti socialist i cili votoi në vitin 2007...

Blushi: Do të ketë reformë por jo drejtësi

“Bëjmë ligje e nuk i zbatojmë, bëjmë pakte se si mos ndëshkohemi reciprokisht, kjo gjë po ndodh me ligjin e dekriminializimit” Deputeti socialist Ben Blushi...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -