- Advertisement -

TAG

protestë

Rruga e Kombit/ Bizneset protestojnë kundër taksës

Bizneset në Kukës, Has dhe Tropojë kanë mbyllur sot për 1 orë aktivitetin e tyre në shenjë proteste kundër taksës së Rrugës së Kombit. Sokol...

Shoqëria civile protestë kundër importit të plehrave në Shqipëri (foto+video)

Disa deputetë kanë firmosur një propozim ligjor për të kthyer importin e plehrave, që sipas tyre janë të pa rrezikshme, por kjo ka ngritur...

Fier, mungesë infrastrukture, 350 nxënës humbin ditën e parë të shkollës

Në fshatin Kallm i Vogël në Fier, më shumë se 350 nxënës kanë bojkotuar ditën e parë të shkollës për shkak të mungesës së...

Durrës/ Punonjësit e TAP në protestë për uljen e pagave

Rreth 200 punonjës të gazsjellësit TAP në Durrës kanë ndërprerë punën mëngjesin e sotëm, dhe kanë dalë në protestë në Shënvlash. Shkak për këtë...

Maturantët protesë para Kryeministrisë

Dhjetëra maturantë të cilët nuk janë klasifikuar si fitues për të vazhduar univesitetin kanë dalë sot në protestë përpara godinës së kryeministrisë. Ndër protestuesit shihen...

Kur veterani e dashuron rrezikun anglo-amerikan

Ky veteran i është bashkuar protestës para Kuvendit të Shqipërisë në mbështetje të miratimit të reformës në drejtësi. Veterani me sa duket e ka...

Protestë në Golem, mungon mbikalimi, banorët të izoluar

Heqja e mbikalimit për këmbësoret në rrugën Plepa-Golem pranë Shkëmbit të Kavajës, ka sjellë reagimin e banorëve. Të mbledhur pranë vendit ku më herët ndodhej...

THYEJ HESHTJEN! STOP DHUNËS!

Ditën e djeshme përballë piramidës, në Tiranë u organizua një protestë spontane nëpërmjet një eventi të krijuar në Facebook,kundër dhunës ndaj gruas. Ajo që u...

Protestë e “kreshave” para Ministrisë së Jashtme

Aktivistët e Kreshnik Spahiut i mbyllin derën Ditmir Bushatit, e ndalin të hyjë në zyrë Aleanca Kuqezi protestoi sot para Ministrisë së Jashtme ndaj ministrit Ditmir...

Tirana, tifozët Halilit: “I bone gati çelsat”?

Tifozët e Tiranës kishin bërë të ditur që dje se kishin vendosur ta bojkotonin takimin midis skuadrës së tyre dhe Flamurtarit, në shenjë proteste...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -