- Advertisement -

TAG

procesi i rindertimit

Procesi i Rindërtimit, Basha takon banorët e Durrësit: Kemi gati grupin me 50 ekspertë, ja detyra kryesore që i është dhënë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar ditën e sotme banorët e prekur nga tërmeti në zonën e Durrësit, ku ka folur për...

PD: Me paratë e rindërtimit, Veliaj po shpërblehen militantët e partisë në pushtet

Zëdhënësja në PD, Ina Zhupa denoncoi sot me procesi i rindërtimit, më shumë se 1 vit nga tërmeti, është kthyer në një proces abuziv...

Rindërtimi pas tërmetit? Banorët e pallatit në Durrës dalin në protestë: S’dimë çdo bëhet me ne

Procesi i rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit në Durrës po kalon në shumë kundërshtim nga banorët e Durrësit. Banorët e pallatit 783, lagja 5,...

Tërmeti i 26 nëntorit, Rama në Fushë-Krujë: Ka përfunduar 45% e punës

Procesi i rindërtimit vijon në zonat e prekura nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, ndërsa kryeministri Edi Rama vizitoi sot kantierin në Fushë-Krujë, ku...

U zgjodh dje nga Këshilli, kryetarja e Bashkisë Durrës nis punën në terren

Kryetarja e caktuar e Bashkisë së Durrësit, Emirjana Sako ka marrë pjesë në prishjen e një shkolle të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit...

Projektet e rindërtimit/ Rama: Nisim me familjet më të prekura dhe me më pak të ardhura

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se rindërtimi në territor do të nisë nga familjet më të prekura dhe me më pak të ardhura dhe...

Latest news

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...

Vdiq aksidentalisht teksa bënte videot për Tik-Tok, mësuesja e 10-vjeçarit: Ishte nxënës i shkëlqyer e shembullor (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...
- Advertisement -