- Advertisement -

TAG

Presidentja e KE

Varianti i ri “Omicron”, presidentja e KE: Vaksinimi të bëhet i detyrueshëm në vendet e BE-së

Bashkimi Evropian duhet të marrë në konsideratë vaksinimin e detyrueshëm në përgjigje të përhapjes së variantit “shumë ngjitës” Omicron” në të gjithë Evropën. Kështu...

Presidentja e KE takon Vuçiç: Vendimtare të përdoret dialogu i lehtësuar nga BE për zgjidhjen e situatës mes Kosovës e Serbisë

Presidentja  e KE, Ursula von der Leyen ka nisur vizitën e saj në Serbi duke takuar fillimisht Aleksandar Vuçiç. Ajo është përqëndruar tek situata e...

“Deri kur Serbia do të sillet si fëmijë i lazdruar”? Kurti i përgjigjet në serbisht gazetares: Nuk ka barazi pa reciprocitet

Gjatë konferencës së përbashkët me Presidenten e KE, Ursula von der Leyen, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ndal te tensionet në veri të...

Vuçiç shfaq probleme me shëndetin, shtyn të gjitha takimet, këshilltarja: Mjekët i sugjeruan të bëjë pushim

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka shfaqur probleme shëndetësore dhe mjekët i kanë rekomanduar pushim. Lajmi konfirmohet nga këshilltarja e tij, Suzana Vasiljeviç teksa thotë se...

Von der Leyen, tjetër mesazh nga Tirana: E ardhmja e Shqipërisë është në BE

Presidentja e KE, Ursula von Der Leyen është shprehur e kënaqur që turin në Ballkanin Perëndimor e ka nisur nga Shqipëria, ku shprehet se...

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni nga kryeministri Rama (film)

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka mbërritur në Tiranë ku po pritet me ceremoni nga kryeministri Rama në Pallatin e Brigadave. Pas këtij...

Presidentja e KE nis turin në Ballkanin Perëndimor nga Shqipëria. Ja mesazhi që jep

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka nisur vizitën në Ballkanin Perëndimor duke çuar një mesazh të qartë se të gjithë ndajnë një...

KE: Së shpejti vijnë vaksinat në Kosovë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se së shpejti do të arrijë vaksinat e financuara nga Bashkimi Evropian në Kosovë dhe...

Von der Leyen: Deri në verë vaksinojmë 70% të qytetarëve

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen ka deklaruar se BE do të arrijë të vaksinojë 70% të qytetarëve deri në verë. “Unë jam...

Koronavirusi/ Presidentja e KE jep këshilla: Shmangni pushimet për shkak të COVID-19

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen përmes Bild këshilloi qytetarët që të mos rezervojnë pushimet e kësaj vere për të shmnagur çdo...

Latest news

Loboi 700 mijë $ për foton me Trump? Meta: Mashtrim, padi gazetës

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se do të hedhë në gjyq gazetën austriake “Krone Zeitung”, pas akuzave të ngritura se ka paguar 700 mijë...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta: 17 Maji, dita më e errët e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta e ka nisur konferencën e tij me marrëveshjen e 17 majit të vitit 2017 të nënshkruar midis kryeministrit Edi Rama dhe...

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...
- Advertisement -