- Advertisement -

TAG

përkujtim

Presidenti Meta kujton poetin e varur nga komunistët, Havzi Nelën

Presidenti Ilir Meta ka nderuar figurën e poetit Havzi Nela, i cili u var nga regjimi komunist, 31 vitë më parë në qendër të...

“21 janari”/ Familjarët: Duam ndëshkimin e autorëve

  nga Erneta Shevroja Familjarët e katër viktimave të 21 Janarit kërkojnë drejtësi për jetët e humbura të njerëzve të tyre 6 vite më parë në...

Në përkujtim të demonstratës kundër bustit të Stalinit në Shkodër

Nga Kastriot Dervishi Më 11 janar (me rastin e “përvjetorit” të Republikës Komuniste) dhe më pas më 14 janar 1990, në Shkodër u organizua demonstrata...

Latest news

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...

Aksidentohen turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tamarë të Kelmendit. Burime bëjnë me dije se një makinë me turistë ka dalë nga rruga,...

Zbulohet celula e spiunazhit në Tiranë, hetimi nisi nga agjentët e SHISH

Zbulohet dosja e celulës së spiunazhit në Shqipëri, për të cilën Shërbimi Informativ Shtetëror, përmendi në raportin e veprimtarisë së tij për vitit 2021,...

Tiranë/ 50-vjeçari shkon i plagosur në spital, dyshohet se tentoi vetëvrasje

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në zonën e Don Boskos në Tiranë. Paraprakisht mësohet...
- Advertisement -