- Advertisement -

TAG

ndahet nga jeta

Ndahet nga jeta Kosta Papanikolla, një nga pionerët e Cirkut shqiptar

Është ndarë nga jeta një nga pionerët e Cirkut shqiptar, Kosta Papanikolla, i cili së bashku me Talat Agollin hodhën themelet e këtij arti. Papanikolla...

Vdes papritur kirurgu Abdyl Myzyri, kolegu i tij: Nuk t’u gjend pranë asnjë ambulancë

Është ndarë nga jeta gjatë ditës së djeshme në mënyrë të papritur mjeku kirurg Abdyl Myzyri. Humbja e tij ka qenë e parakohshme në...

Ndahet nga jeta aktorja e mirënjohur Marika Kallamata

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 89 vjeçare aktorja e mirënjohur e dhjetëra roleve në teatër dhe kinema, Marika Kallamata. Lajmin e...

Ndahet nga jeta aktorja e njohur Shpresa Bërdëllima

Ndahet nga jeta në moshën 60-vjeçare, aktorja e njohur shqiptare Shpresa Bërdëllima. Ajo jetonte prej vitesh në shtetin belg bashkë me familjen, ku edhe ndërroi...

Media në zi/ Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e Radio Tiranës (foto)

Është ndarë nga jeta ditën e sotme gazetarja e njohur e Radio Tiranës së Jashtme, Natasha Këlliçi (Dulaku). Ajo ka qenë redaktore letrare në Shtëpinë...

Ndahet nga jeta një ndër shkrimtarët më të mëdhenj italian

Është ndarë nga jeta në moshën 93-vjeçare një ndër shkrimtarët më të mëdhenj italian të letërsisë bashkëkohore, Andrea Camilleri. Camilleri ndodhej prej rreth një muaji...

Ndahet nga jeta bashkëshorti i Vaçe Zelës

Pjetër Rodiqi, bashkëshorti i këngëtares së madhe Vaçe Zela, është ndar nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë. Lajmin e ka njoftuar për miqtë e saj në...

Ndahet nga jeta shkrimtari dhe gazetari i njohur, Maku Pone

Është ndarë nga jeta shkrimtari dhe gazetari i njohur, Maku Pone. Pone do të përcillet sot për në banesën e fundit në qytetin e...

Tronditet bota e futbollit, ndahet nga jeta në moshën 35-vjeçare ish-lojtari i Realit

Futbolli është në zi. Ish-lojtari i Sevijës, Realit dhe Arsenalit, Antonio Reyes, ka ndërruar jetë këtë mëngjes, pas një aksidenti automobilistik. Klubi i  Sevijës dhe...

Ndahet nga jeta ish-trajneri i Kamzës, Edmond Dule

Ndahet nga jeta në moshën 60-vjeçare ish-trajneri i Kamzës, Edmond Dule. Mësohet se shkak për vdekjen e trajnerit që bëri histori në ekipin e Kamzës...

Latest news

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar këtë të hënë se çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është një temë...

Dy persona me Covid-19 tentojnë të kalojnë kufirin në Kakavijë, gjobiten me 700 mijë lekë

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur dy persona nga Saranda me 700 mijë lekë në Gjirokastër pasi tentuan të kalojnë doganën e Kakavijës drejt tokës...

Tërmeti u prishi shtëpinë, çifti i të moshuarve në Kurbin: Asnjë ndihmë

Çifti i të moshuarve Fran dhe Bardhe Krosi nga fshati Bushnesh, një zonë që ndan Kurbinin me Krujën, që nga tërmeti i 26 nëntorit...

DW: Fundi i rehatisë gjermane në krizën e koronavirusit

Sa herë e kemi shkruar këtë fjali në muajt e shkuar? Në raportime, opinione, intervista? Që Gjermania krahasimisht e ka kaluar mirë periudhën e...

Arrestimi i Haradinajt para emisionit, gazetari rrëfen telefonatën e fundit: Në Kosovë priten zgjedhje

Kryredaktori i T7 Arsim Lani po priste në studion nënkryetarin e veteranëve të Luftës Nasim Haradinaj i cili u arrestua në dyert e televizionit...
- Advertisement -