- Advertisement -

TAG

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu

Tomini tregon ndryshimet që ka pësuar transmetueshmëria e koronavirusit (Film)

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka publikuar mesazhin e Eugena Tomini, shefe e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në Institutin e Shëndetit Publik,...

Nesër hapen baret dhe restorantet në ambiente të mbyllura, Manastirliu publikon rregullat

Një ditë para hapjes së bareve dhe restoranteve në ambiente të mbyllura, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka rikujtuar rregullat strikte për klientët dhe...

Manastirliu: Nesër nis vaksinimi për gripin! Ja kush do të vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se nga dita e nesërme do të nisë vaksinimi për gripin. E ftuar në emisionin “Open”, ajo u...

Silva Bino me koronavirus, Manastirliu tregon gjendjen e saj

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka uruar shërim të shpejtë shefes së Departamentit të Epidemiologjisë Silva Bino e cila rezultoi pozitive me koronavirusi. Manastirliu...

Manastirliu: Rritja e pagave për personelin shëndetësor realitet së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se rritja sinjifikative e pagave për të gjithë personelin shëndetësor do të bëhet realitet së shpejti”. Gjatë inspektimit...

“29 mijë urgjenca kirurgjikale”, Spahia ironizon Manastirliun: E paditur në aritmetikë, sepse shifrat tejkalojnë imagjinatën

Bardh Spahia ka "sulmuar" disi me ironi ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, përsa i përket deklaratës së saj në lidhje me urgjencat kirurgjikale që...

Manastirliu: Me hapjen e shkollave rrisim numrin e epidemiologëve për gjurmimin e Covid-19

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar ditën e sotme se me hapjen e shkollave do të forcohet puna për gjurmimin e rasteve të...

132 qytetarë fitojnë betejën me koronavirusin gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, 132 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. “Gjatë 24 orëve...

Manastirliu: Drejt përfundimit transformimi i AKBPM, me dy laboratore modernë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se transformimi i Agjencisë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore do të jetë gati për...

Manastirliu ndan apelin e mjekut: Maska e vetmja armë ndaj Covid-19

Mjeku Gerond Hysi ka bërë një apel për mbajtjen e maskës. Ai e cilëson atë si të vetmen armën që na mbron nga koronavirusi. Mesazhi...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -