- Advertisement -

TAG

ministria

Mijëra testime dhe qindra raste të reja/ Kanë humbur jetën shumë persona nga Covid

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3340...

Ekspertët kundër ministrisë: Borxhi i qeverisë, më i lartë

Nga Eblina Mile Qeveria shqiptare vijon të thellojë  nivelin e borxhit nëpërmjet detyrimeve të prapambetura  kundrejt biznesit dhe qytetarëve. Ekspertët theksojnë se shifra e detyrimit është...

Shifrat e larta të COVID në Shqipëri/ Sërish mbi 1 mijë raste në 24 orë, ka shumë viktima

Ministria e Shëndetësisë bën me dije situatën e COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë. Janë kryer 4083 testime dhe kanë rezultuar pozitivë...

Ndërron jetë nga leukemia Valentina Ibrahimi, duheshin 200 mijë euro, Ministria dha vetëm 30.000

Një lajm tragjik dhe shumë i trishtë ky i ndarjes nga jeta të 24-vjeçares Valentina Xhigoli Ibrahimi, e cila vetëm pak ditë më parë...

Parashikimi i mjekut: Shifrat janë më të larta se ato që janë deklaruar, piku i emidemisë do të jetë në maj

Mjeku Petrit Vargu në një intervistë dhënë duke folur në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend, deklaroi se numri i të...

Mjekët vendosën t’i japin fund jetës së të riut shqiptar, ministria jonë të kërkojë urgjent shpjegime nga Franca

Nga Klodian Tomorri Ministria jonë e jashtme duhet të kërkojë urgjent shpjegime nga qeveria franceze se me ç farë procedure mjekët në Francë vendosën t’i...

Smajlaj: Nëse shteti më ndihmon iu premtoj se do të jem kampion bote

“Nëse shteti bën akoma më shumë premtoj se do të jem kampion bote” . Kështu ka deklaruar kampioni i ri i Europës në kërcim së gjati,...

Sonte Tirana feston “Natën e Bardhë”…

Bashkia e Tiranës do të organizojë sot Natën e Bardhë duke sjellë një axhendë të ngjeshur aktivitetesh kulturore artistike, si koncerte, ekspozita shfaqje cirku,...

Latest news

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...

Pas Samitit të G7, mbahet sot Samiti i NATO-s, priten vendime për sigurinë

Pas Samitit të G7, sot e ka radhën ai i NATO-s. Liderët europianë dhe Presidenti i SHBA, Joe Biden janë zhvendosur nga Cornwall në...
- Advertisement -