- Advertisement -

TAG

ministria e shendetesise

MSH: 140 të prekur nga helmimi në mitingun e PD

Nëpërmjet një deklarate të shpërndarë për mediat, Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se numri i personave të paraqitur me shenja intoksikimi në spital...

Ministria e Shëndetësisë: Humbin jetën edhe dy persona të tjerë nga virusi i gripit AH3N2

Rritet numri i personave që humbin jetën nga gripi, shkon në 7  Virusi i gripit AH3N2 u ka marrë jetën edhe dy persona të tjerë...

Nuk ka më shtyrje, të hënën rinis shkolla

Nuk ka më shtyerje, procesi mësimor nis të hënën në 16 janar. Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e Arsimit konfirmojnë se nuk ka urdhër...

Shënohet një tjetër viktimë nga virusi i gripit AH3N2

Është shënur viktima e katërt si pasojë e virusit të gripit. Viktima është 76-vjeçari me inicialet S.K nga qyteti i Tiranës i cili ndërroi...

Gripi/ Zyrtare: Ministria e Shëndetësisë shtyn nisjen e procesit mësimor deri më 16 janar

Në kuadër të masave për ndalimin e përhapjes së gripit, Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar shtyrjen e procesit mësimor në të gjitha shkollat, çerdhet,...

Virusi i gripit/ 18 mijë të prekur në një javë

Epidemia e gripit që qarkullon në vendin tonë është ai AH3N2, i cili ka disa vite që nuk kishte prekur Shqipërinë, ndaj dhe popullata është...

Virusi i gripit/ Ministria e Shëndetësisë: Të mbyllen shkollat më 4 deri në 7 janar

Ministria e Shëndetësisë përmes një deklarate për median njofton mbylljen e çerdheve, kopshteve dhe  shkollave të arsimit parauniversitar në datat 4, 5, 6, 7...

Vokshi: Koncesioni i laboratorëve spitalorë proçedurë korruptive, Rama ta anullojë

Partia Demokratike i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama të anulojë në mënyrë urgjente koncesionin e laboratorëve spitalorë, duke e konsideruar një aferë të madhe...

Komisioni i Ekonomisë/ RTSH kërkon 700 milionë lekë shtesë në buxhetin e 2017

Radio Televizioni Shqiptar ka kërkuar 700 milionë lekë shtesë për buxhetin e vitit 2017. Kjo kërkesë është bërë gjatë mbledhjes për shqyrtimin e buxheteve në Komisionit...

Dita e Rinisë/ Protesta e të rinjve të PD-së zhvendoset para kryeministrisë

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike e nisën protestën para ministrisë së Shëndetësisë, duke vijuar më pas në ministrinë e Arsimit dhe...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -