- Advertisement -

TAG

ministri teknik i drejtesise

Pezullimi i sekretares/ Ministri i Drejtësisë: Nuk do të lejohet të futet në institucion

Pas akuzave të sekretares së Ministrisë së Drejtësisë, Juliana Hoxha, e cila nuk u lejua të futej në këtë institucion pas pezullimit nga detyra,...

Ministri teknik i Drejtësisë pezullon nga detyra Sekretaren e Përgjithshme

Është pezulluar nga detyra sekretarja e përgjithshme ministrisë së Drejtësisë Juliana Hoxha. Urdhri është dhënë nga Ministri teknik i Drejtësisë, nga rradhët e PD-së Gazment...

Latest news

“Basha po bën fushatë moderne”, Gjekmarkaj: Rama i frikësuar nga humbja

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar fushatën zgjedhore në Shqipëri, mesazhin e Merkel për negociatat si dhe opinionin paraprak të Komisionit të Venecias për ndryshimet...

Shifra rekord/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një zonë e kuqe sa i përket situatës së Covid-19. Në 24 orët e fundit, Institucioni Shëndetësor në shtetin...

Tiranës i mohohet penallti, derbi me Partizanin mbyllet pa fitues

Supersfida e javës së 6-të e Kategorisë Superiore, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit nuk ka prodhuar fitues. Pavarësisht se të dy skuadrat kishin...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Italia nuk gjen qetësi/ Shifra të frikshme viktimash dhe të infektuarish për 24-orë

Situata e pandemisë në Itali vijon të përkeqësohet ku shifrat ditore po kapin nivele të frikshme. Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në vendin fqinj...
- Advertisement -