- Advertisement -

TAG

Milena Harito

Të larguarit e Ramës/ Tahiri vodhi mandatin e PDIU, por ministër s’e bën njeri

Janë gjashtë ministra të mandatit të kaluar që kryesocialisti Rama nuk i ka përfshirë në kabinetin e ri qeveritar. Saimir Tahiri, një prej më të...

Peticionet intelektuale si kofini pa të vjela

Nga Enkel Demi Zonjat intelektuale nënshkruan një peticion, të cilin e kanë quajtur “Kundër misogjinisë që vret”. I qëmtova emrat me kujdes dhe një pjesë...

Shkrimi kundër ambasadores/ Ministrja Harito: “Je Suis Romana Vlahutin”

“I am Romana, je suis Romana”- kështu e mbështet ministrja e Inovacionit Milena Harito ambasadoren e BE-së në vendin tonë, Romana Vlahutin. Reagimi i ministres...

Totozani për Administratën: Jo fushatë në orarin e punës

Në vijim të paketës së rekomandimeve për procesin e zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare në vend, Avokati i Popullit, Igli Totozani i rekomandon Ministres Milena...

Debati për frekuencat dixhitale/ Doda-Haritos: Historia nuk fillon me ju zonja ministre! (film)

Ligjvënësja Mesila Doda, mbron sukseset e qeverisë Berisha në fushën e dixhitalizimit dhe i ka kujtuar ministres së Inovacionit se nuk mund të mburret...

Shqipëria dixhitale e Milena Haritos, “kushërira” e tetë e Edi Ramës

Milena Harito në Shih Programin në RTSH “Nuk keni parë asgjë akoma.” Të paktën kështu beson ministrja e Inovacionit, Milena Harito, kur flet për bumin e...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -