- Advertisement -

TAG

Milena Harito

Burri që i bën gratë të qajnë/ Ish-ministrja: “Rama më ka bërë dy herë të qaj. Ky ishte qëllimi i tij”

Milena Harito, ish-ministre e Inovacionit dhe Administratës Publike ka zbuluar si ishte të punonte në një kat me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë...

Të larguarit e Ramës/ Tahiri vodhi mandatin e PDIU, por ministër s’e bën njeri

Janë gjashtë ministra të mandatit të kaluar që kryesocialisti Rama nuk i ka përfshirë në kabinetin e ri qeveritar. Saimir Tahiri, një prej më të...

Peticionet intelektuale si kofini pa të vjela

Nga Enkel Demi Zonjat intelektuale nënshkruan një peticion, të cilin e kanë quajtur “Kundër misogjinisë që vret”. I qëmtova emrat me kujdes dhe një pjesë...

Shkrimi kundër ambasadores/ Ministrja Harito: “Je Suis Romana Vlahutin”

“I am Romana, je suis Romana”- kështu e mbështet ministrja e Inovacionit Milena Harito ambasadoren e BE-së në vendin tonë, Romana Vlahutin. Reagimi i ministres...

Totozani për Administratën: Jo fushatë në orarin e punës

Në vijim të paketës së rekomandimeve për procesin e zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare në vend, Avokati i Popullit, Igli Totozani i rekomandon Ministres Milena...

Debati për frekuencat dixhitale/ Doda-Haritos: Historia nuk fillon me ju zonja ministre! (film)

Ligjvënësja Mesila Doda, mbron sukseset e qeverisë Berisha në fushën e dixhitalizimit dhe i ka kujtuar ministres së Inovacionit se nuk mund të mburret...

Shqipëria dixhitale e Milena Haritos, “kushërira” e tetë e Edi Ramës

Milena Harito në Shih Programin në RTSH “Nuk keni parë asgjë akoma.” Të paktën kështu beson ministrja e Inovacionit, Milena Harito, kur flet për bumin e...

Latest news

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...
- Advertisement -