- Advertisement -

TAG

mediat boterore

Mediat botërore: Greqia dyfishon ujërat e saj në pjesën perëndimore

Mediat e mëdha botërore kanë raportuar se si Greqia mori vendim të mërkurën për të zgjeruar ujërat e saj territorialë nga 6 në 12...

Vjen në Kosovë modelja që hyri në fushë gjatë finales Tottenham-Liverpool (Film)

Modelja amerikane, Kinsey Wolanski bëri namin duke hyrë në fushë gjatë finales Tottenham-Liverpool dhe emri i saj u përmend në mediat botërore. Mediat kosovare bëjnë...

Protesta e opozitës, bum në mediat botërore, kanali rus e jep live

Protesta e opozitës po bën rreth dy orë që ka filluar dhe mesa duket situata është tensionuar së shumti. Pamjet e protestës i kanë kaluar...

Kërkesa për arrestimin e Saimir Tahirit, jehonë në mediat botërore

Kërkesa e Prokurorisë drejtuar Kuvendit për heqjen e imunitetit të Saimir Tahirit, që më pas i hap rrugë arrestimit të ish-ministrit të Brendshëm ka...

Mediat botërore publikojnë fotot shokuese/ Angelina Jolie vetëm 35 kilogram

Pas divorcit me Bred Pitt dhe problemet me shëdetin e kanë transformuar aktoren Angelina Jolie. Sipas mediave botërore gjendja e aktores sa vjen dhe...

Latest news

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...
- Advertisement -