- Advertisement -

TAG

media serbe

Media serbe jehonë deklaratës së Haradinaj: Asnjë kompromis në dialogun me Serbinë

Mediat serbe duket se po monitorojnë me vëmendje fushatën elektorale në Kosovë, dhe sidomos disa prej liderëve të partive politike. Tanjug i ka bërë jehonë një...

Negociatat/ Ministri holandez: Fillimisht, Shqipëria duhet të luftojë korrupsionin dhe krimin e organizuar

Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, ka folur sërish në lidhje me moshapjen e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian për Shqipërinë dhe...

Mediat serbe për Dua Lipën në Brit Awards: Prindërit i ka nga Kosova, e gjithë bota po flet për shqiptaren

Dua Lipa fitoi çmimin “Këngëtarja më e mirë femër britanike” në Brit Awards ndërsa Stormz fitoi të njëjtin çmim në kategorinë e meshkujve, duke...

Mediat serbe: Thaçi fton Vuçiç për vizitë turistike në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka ftuar kryeministrin serb, Aleksandër Vuçiç për një vizitë në Brezovicë. Gazeta serbe "Danas" shkruan se Thaci e ka ftuar...

Latest news

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private (film)

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, arrestohet i shpalluri në kërkim

Policia ka arrestuar një 32 vjeçar i shpallur në kërkim për prostitucion. Mësohet se Enea Sinanit, i janë vënë prangat pasi Gjykata e Apelit...
- Advertisement -