- Advertisement -

TAG

mbledhja e perbashket

Porosia e Edita Tahirit për Ramën një ditë para mbledhjes së përbashkët (Film)

Edi Rama të mos bëhet levë e Beogradit për destabilizim të rajonit. Kështu deklaroi për Euronews Albania ish- kryenegociatorja në dialogun me Serbinë, Edita...

Sot mbledhja e përbashkët mes qeverisë së Maqedonisë së Veriut dhe asaj të Kosovës, pritet nënshkrimi i disa marrëveshjeve

Ditën e sotme në Shkup do të mbahen mbledhja e përbashkët mes dy qeverive, asaj të Maqedonisë së veriut dhe asaj të Kosovës. Në njoftimin...

Mbledhja e përbashkët e qeverisë shqiptare e kosovare, ja axhenda

Nesër do të zhvillohet mbledhja e katërt e përbashkët mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës. Mbledhja e nesërme do të mbahet në qytetin...

Kosovë-Shqipëri, mbledhja e përbashkët e qeverive me 10 marrëveshje

Mbledhja e tretë e dy qeverive do të mbahet më 3 qershor në Prishtinë Më 3 qershor në Prishtinë do të mbahet mbledhja e tretë...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -