- Advertisement -

TAG

masat e reja

Varianti Omicron “tremb” Gjermaninë/ Kancelari Scholz njofton masa të reja kufizuese

Kancelari gjerman Olaf Scholz njoftoi sonte se masa të ashpra për koronavirusin, edhe për ata që janë vaksinuar, në sfondin e përhapjes së shpejtë...

Omicron, Boris Johnson merr vendimin: S’ka ndryshim masash deri për Krishtlindje

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka njoftuar se nuk do të vendosë kufizime të reja për shkak të COVID-19, të paktën deri...

Zvicra, masa të reja për hyrjen në vend, MEPJ: Nga 4 dhjetori test PCR për të gjithë, përfshirë të vaksinuarit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Zvicra ka vendosur masa të reja, sa i përket hyrjes në vend. Duke filluar nga data...

Masat e reja/ Nga 3 janari hyrja në Kosovë vetëm me çertifikatë vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë masa të rrepta kundër parandalimit dhe përhapjes së pandemisë COVID-19. Çdo person që hyn në Kosovë duhet të jetë...

Masat e reja anti-COVID që do të hyjnë në fuqi në Kosovë

Qeveria e Kosovës po diskuton për masat e reja Anti-COVID. Nga Ministria e Shëndetësisë kanë thënë për Express se këto masa do të miratohen...

Ndryshon ora policore, miratohen masat e reja në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja kundër Covid-19. Sipas njoftimit të Qeverisë, maska do të vazhdojë që të jetë e detyrueshme për...

Ndryshon ora policore, të gjitha masat e reja që hyjnë në fuqi sot

Nga dita e sotme ora policore do të shtyhet me një orë, karantina e pjesshme do të nisë nga ora 00:00 deri në 06:00...

Nga heqja e maskave në ambientet e jashtme, e deri te zgjatja e orës policore, ja masat e reja që hyjnë në fuqi sot

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, të cilët vlerësojnë ecurinë e COVID-19 në vend, u vendosën masa të reja lehtësuese. Duke...

Publikohet vendimi, ja masat e reja që hyjnë në fuqi nga nesër në Kosovë

Qeveria e Republikës së Kosovës, ka mbajtur mbledhjen e saj të pestën me radhë, në të cilën ka marrë vendim për miratimin e masave...

Albin Kurti sqaron masat e reja: Serbia ka ndërruar qasje, i kundërvihemi me masë reciproke

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka sqaruar vendimet që ka marrë në mbledhjen e mbrëmshme Qeveria në detyrë, ku janë marrë masa shtesë të...

Latest news

Vrau dhe hodhi në kanal fqinjën, Fetah Marra: Më kishte 60 mijë lekë borxh për bagëtitë

Zbardhet shkaku i vrasjes së 63- vjecares Fatime Suli në Kuçovë. Vrasësi Fetah Marra ka dëshmuar para grupeve hetimore se viktima i kishte borxh...

Zgjedhjet në 6 bashkitë/ Rama zhvillon mbledhje me drejtuesit politik të PS-së

Pas mbledhjes me grupin parlamentar të Partisë Socialiste, Edi Rama ndez ‘motorët’ për zgjedhjet e pjesshme lokale që do të mbahen në 6 bashki...

Vrasja e efektivit Santiago Malko, SPAK kërkon 12 vite burg Bledi Tetën

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar dënimin me 12 vite burgim të Bledar Tetës, i cili u arrestua pas vrasjes së ish-efektivit Santiago Malko në...

Zgjedhjet e 6 Marsit, KQZ cakton anëtarët e partive në KZAZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hedhur shortin për anëtarin e 7-të në KZAZ-të për 6 bashkitë ku do të mbahen zgjedhjet e pjesshme vendore. Tre...

Reshjet e borës pezullojnë fluturimet në aeroportin e Stambollit

Reshjet e dendura të dëborës që kanë mbuluar Stambollin, përveçse kanë krijuar një atmosferë të bukur, gjithashtu kanë sjellë edhe probleme. Shumë zona në Turqi...
- Advertisement -