- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

Basha: Të largojmë me çdo kusht regjimin e Ramës

“Nuk ka dhe nuk mund të ketë dialog me parimet e totalitarizmit që po shfaq kryeministri” Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka vazhduar edhe sot...

Jozefina si mall kinez që imiton origjinalin

Pas seancës së djeshme në Kuvend, Jozefina Topalli nxitoi të shkonte tek gazetarët. Ajo zakonisht flet rrallë dhe mjaftohet me do fjalime të rrudhura...

Na mashtruan!?

Nga Blendi Fevziu Na thanë që ligji do t’i lërë jashtë! Na thanë që pas miratimit të tij shumë prej atyre që vijnë nga bota...

Basha mbledh deputetët: Bojkot komisioneve parlamentare

PD do t'i kërkojë Kuvendin përjashtimin e deputetëtve Edi Rama e Erjon Braçe, përdorën fjalor fyes ndaj opozitës Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka mbledhur grupin...

Armando Prenga: Blushi bukëshkalë. Më kërkoi të rrëzonim Ramën

Armando Prenga nuk e ka fshehur zhgënjimin ndaj shokut të tij Ben Blushi. Pas deklaratave të këtij të fundit që ka ardhur koha që...

Basha: Rama në fundin e tij, po zhgërryhet me krimin

“Në 3 vetë, dy i ka kriminelë, trafik droge, rrëmbim personi, prostitucion dhe vrasje. I treti është hajdut i uritur” Kryetari i opozitës Lulzim Basha...

Hajde baba të të tregoj arat

Fill pas seancës së sotme në Kuvend, deputeti Sali Berisha është takuar me kryetarin e partisë së tij. Mendohet që i pari ka folur dhe...

Basha kushte për Ramën: “Ndryshe ikim nga Kuvendi”

Shansi i fundit, largimi i Prengës dhe kalimi i akteve të Dekriminalizimit Kryetari i PD-­së, Lulzim Basha i është drejtuar me një sërë kushtesh Kryeministrit...

Rrëzimi i bustit / Basha: Rama nuk feston, është trashëgimtar i diktatorit

"Në këtë 25 vjetor, 20 shkurti  ndan sërish dy modele, dy botë, dy  rrugë për të ardhmen e vendit" Partia Demokratike festoi sot 25-vjetorin e...

Basha: Një fund si ai i 20 shkurtit për Edi Ramën

Kryetari i PD-së: Dy akte të rënda nga kryeministri brenda një dite,  liroi deputetin gangster dhe kërcënoi Presidentin "Më së pari nxorri krejt të lirë...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -