Fjalë kyçe: Lulzim Basha

OpEd / Nga Media -

Vendet e rezervuara pa rezervim

Nga Luljeta Progni “Një shtet qeveriset më mirë nga një njeri i shkëlqyer se sa nga një ligj i shkëlqyer.” Kjo thënie e Platonit duket sikur është shkruar për drejtësinë…

OpEd / Nga 27.al -

Shanci i dytë, që Meta po i jep Bashës

Nga Mero Baze Lulzim Basha ka një shanc të ri përpara për të marrë kthesën, para se shumica ta dërgojë në Kuvend draftin e reformës. Kryetari i Kuvendit Ilir Meta,…

OpEd / Nga 27.al -

Politikanët që tradhtuan ambasadorët

Nga Desada Metaj Të drejtpërdrejtë dhe këmbëngulës. Këto dy përcaktime duket se i shkojnë shumë për shtat ambasadorit amerikan, Donald Lu dhe zonjës Vllahutin. Të paepur për të miratuar me…

Mejtime / Nga Media -

Lulzim Basha në drejtimin e duhur

Rruga në rrugën e Edi Ramës, si të gjejë arsyet e bashkëpunimit me Metën dhe si të mos japë dorëheqje në se i humbet zgjedhjet Tre ditë më parë, kryetari…

Telegrama / Nga 27.al -

Lulit një telefonatë i prish fundjavën

Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë për mediat një njoftim urgjent, në të cilin thuhet se ndihmës sekretarja e Shtetit për Çështje Europiane dhe të Euroazisë, Victoria Nuland i ka…