- Advertisement -

TAG

llogaritë bankare

Qeveria i jep SPAK e BKH akses të plotë të kontrollojnë llogaritë bankare për lëvizje të parave të dyshimta

Kur kanë kaluar 6 muaj nga hyrja në fuqi e ligjit për krijimin e regjistrit me llogaritë bankare në Shqipëri, qeveria miratoi në mbledhjen...

Nga makinat luksoze tek llogaritë bankare, SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të drogës

SPAK ka vendosur të konfiskojë pasuritë e shtetasit Bledar Seferi (Hakorja), i njohur si “bosi” shqiptar i drogës, dhe familjarëve të tij. Sipas SPAK, Bledar...

Projektligji i ri/ Qeveria kërkon të kontrollojë edhe llogaritë bankare të shqiptarëve

Qeveria ka paraqitur për konsultim publik një projektligj që synon të normojë sektorin e llogarive bankare, duke krijuar një regjistër të llogarive bankare. Qëllimi i...

Latest news

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...
- Advertisement -