- Advertisement -

TAG

Kryeministri i Italisë

Kryeministri i Italisë: Të fusim Ballkanin në BE, ose do i kthejë sytë nga Rusia, Kina dhe Turqia

“Integrimi i Shqipërisë dhe vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është një proces që duhet të “ndiqet absolutisht“. Kështu u shpreh...

Italia do ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme deri në tetor

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka vendosur që të zgjasin gjendjen e jashtëzakonshme deri në muajin tetor. Ai pohoi se zgjatja e gjendjes së...

Koronavirusi/ Conte: Spitali në veri ku u konfirmua rasti i parë nuk menaxhoi siç duhet situatën

Kryeministri i Italisë Giussepe Conte ka deklaruar se spitali në veri të Italisë nuk e menaxhoi situatën me koronavirusin siç duhet. Bëhet fjalë për...

Basha pas takimit me kryeministrin Conte: S’mund të lejojmë izolimin e vendit

Një ditë pas takimit me kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë publike detaje nga biseda me të. Përmes...

Basha takim me Kryeministrin italian në orën 17:00

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, zhvillon sot në Tiranë një vizitë zyrtare. Pas takime me zyrtarët të lartë Kryeministri Italian do të ketë një takim edhe me kreun...

Kryeministri i Italisë sot në Tiranë, takim me Ramën dhe Metën

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte do të zhvillojë një vizitë ditën e sotme në Tiranë. Sipas axhendës, në orën 15.30, Conte do të takohet me Kryeministrin Edi Rama...

Gentiloni: Është koha për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Kryeministri i Italisë, Paolo Gentiloni në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun shqiptar Edi Rama, ka deklaruar se beson se koha për të hapur...

Latest news

Angela Merkel e vendos: Nga e hëna lockdown light…, por çfarë është? Bëhet fjalë për karantinë?

Shtimi i rasteve në Gjermani ka bërë që kancelarja gjermane pas një mbledhje të qeverisë me Institutin Robert Koch ka vendosur që nga e...

Pa maska mbrojtëse, policia gjobit 706 qytetarë gjatë 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 706 qytetarë pasi janë konstatuar pa maskat mbrojtëse. Policia bën me dije se...

4 të vdekur dhe 281 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar ka njoftuar se nga 932 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe nga terreni janë konfirmuar 281 raste pozitive me Covid-19, thuhet në...

Eurostat: Shqiptarët paguajnë dyfish për shëndetësinë/ PD: Qeveria vjedh qytetarët

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia  ka publikuar shifrat e Eurostat, ku sipas saj shqiparët paguajnë dyfish, se çdo vendi tjetër i rajonit për shëndetësinë. Përmes...

Epidemiologu i Durrësit: Kemi mungesë tamponësh, ritestimet nuk bëhen

Shefi i Shëndetit Publik në Durrës, Zija Alhysa ka ngritur shqetësimin për mungesën e tamponëve në të gjithë rrethin. Epidemiologu ka thënë për mikrofonin...
- Advertisement -