- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Rama drekë në Stamboll me presidentit turk, Erdogan

  Kryeministri Edi Rama ka postuar një status në rrjetin social të Facebook ku njofton se ndodhet në nje drekë në Stamboll me presidentin e...

Rama “provokon” grekët: Ali Pashë Tepelena, luani i Janinës që frymëzoi revolucionin në Greqi

Rama: Revolucioni grek i dyeturohet jo pak "luanit të Janinës", Ali pashë Tepelenës Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Facebook ka përkujtuar...

Zbulohet SMS-ja/ Rama urdhëron njerëzit e vet: Forca! Share, share, share…

Njësoj siç ka vepruar edhe herë të tjera, Kryeministria mobilizon strukturat e PS-së dhe njerëzit pranë Ramës, për të përhapur sa më shumë mesazhet...

Votimi elektronik/ Rama: PD po ngre alibi për humbjen

Kryeministri Edi Rama e konsideron kërkesën e opozitës për votim dhe numërim elektronik si justifikim për humbjen e saj në zgjedhje. "Partia Socialiste nuk ka...

Nesër 6 vjet nga “21 janari”/ Rama drekë me familjarët e viktimave

 6 vjet nga protesta e "21 janarit" ku u vranë nga Garda 4 persona e shumë të tjerë mbetën të plagosur Edhe këtë vit është...

Shtyhet kthimi i kryeministrit Rama nga Singapori, avioni pëson defekt

Pëson defekt avioni me të cilën kryeministri Edi Rama do të kthehej nga Singapori Mësohet se avioni ka pasur problem me motorin e si pasojë e avarisë...

Tirana mirëpret kryeveprat e artit italian të viteve 1900

Në Galerinë Kombëtare të Arteve në Tiranë u çel sot ekspozita me mbi 100 kryevepra të artit italian të 1900-ës. Kryeministri Rama pjesëmarrës në...

Paloka: I takon opozitës të propozojë Avokatin e Popullit

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka sqaruar se i takon opozitës të propozojë Avokatin e Popullit Paloka pohon se kryeministri Edi Rama për të kapur Avokatin...

Rama: Merrni pjesë në votime, keni në dorë të ardhmen!

Në aktivitetin e 25-vjetorit të krijimit të FRESSH-it, në Pallatin e Kongreseve, kryeministri Edi Rama i bëri thirrje  qytetarëve të mos jenë indiferentë ndaj politikës, por...

Duma: Rama harxhon 537 milionë lekë për ngrohjen e tij, shkollat janë ende pa ngrohje

Sekretarja për marrëdhëniet me publikun Grida Duma ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po harxhon 537 milionë lekë për ngrohjen e tij në Kryeministri, ndërsa shkollat janë...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...
- Advertisement -