- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Rama: 11 milionë euro për qendrën historike të Vlorës

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Vlorë do të investohen 11 milionë euro, 7 nga qeveria dhe 4 nga Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit...

Rama: Nga dita e sotme heqim certifikatat nga përdorimi (live)

Kryeministri Edi Rama në një dalie për mediat ka deklaruar se i ka dhënë fund burokracisë në administratën shtetërore për disa dokumente. Rama tha se...

Vasili: Pirja e gjakut shaka e zezë e Kryeministrit

Kreu i grupit të LSI-së Petrit Vasili  ka reaguar lidhur me batutën e kryeministrit Edi Rama i cili gjatë mbledhjes grupit iu kërkoi deputetëve...

Vasili sulmon Ramën: Vegjetoi për 4 vite, tani u kujtua për Akademinë e Shkencave

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar ndaj qëndrimit të kryeministrit Edi Rama për Akademinë e Shkencave, ku tha se “parazitoi...

Rama i ftuar në Forumin e organizuar nga Macron

Kryeministri Edi Rama merr pjesë sot në Global Positive Forum në Francë. Eventi është organizuar në Paris nën kujdesin e Presidentit francez Emmanuel Macron. Tema e...

“Kanabisi”/ Rama: Aksion agresiv për të goditur grupet kriminale

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se plani kombëtar për reduktimin në minimumin kombëtar të sasisë së kanabisit, mund të konsiderohet i përmbushur në mënyrën...

Rama mbledhje me kabinetin e ri sot pasdite në Vlorë

Pas zyrtarizimit të emrave të ministrave të rinj, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim informal me kabinetin qeveritar pasditen e sotme në...

Vasili: Kryeministri i paditur e çoi 270 vjet pas shëndetësinë

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për shëndetësinë, ka reaguar ish-kreu i LSI-së, Petrit Vasili duke theksuar se ai e ka çuar sistemin shëndetësor 270...

Vasili-Ramës: Vendi “digjet”, shkollëpakti s’del dot përtej përrallës

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, nuk ka qëndruar indiferent ndaj ironisë dhe akuzave që kryeministri Edi Rama adresoi sot nga Korça...

Rama-krerëve të hipotekave: Dorëhiquni brenda 24 orëve!

Kryeministri Edi Rama tha se hipotekat janë  pjesa më e prekur e “sistem kanceroz te Tepsisë së Partive të Pushtetit”. “Dorëheqja e të gjithë regjistruesve...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -