- Advertisement -

TAG

Kryedemokrati Lulzim Basha

Berisha i dha ultimatum deri në 5 janar, reagon Basha: Nuk na plas fare…

Pasi ish-kryeministri Sali Berisha i dha ultimatum të largohet deri në 5 janar, kryedemokrati Lulzim Basha i dha një përgjigje të prerë. Në konferencën me...

Berisha hyri me forcë në seli, Basha merr masat e para, “blindon” me kamera sigurie PD-në

Një ditë pas incidentit te selia blu, ku një mbështetës i ish-kryeministrit Sali Berisha shkelmoi një derë, duket se kryedemokrati Lulzim Basha ka marrë...

“Basha takim me Veliajn e Ballën në Prestige”, reagon PD: Kryedemokrati ishte për ngushëllim në familjen Hysenbelliu

Partia Demokratike ka reaguar pas një lajmi të publikuar se kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së...

Basha i kërkon falje demokratëve: Lejova 8 vite Berishën të sillej si kryetar i dytë i PD (Film)

Kryedemokrati Lulzim Basha i kërkoi falje demokratëve për lejimin e rolit të rendësishëm të Sali Berishës në PD përgjatë këtyre tetë viteve të fundit. Përballë...

Basha mesazh të prerë Berishës: Jashtë radhëve të PD ata që sfidojnë SHBA! (Film)

Kryedemokrati Lulzim Basha ka garantuar para delegatëve të pranishëm në Kuvendin Kombëtar të PD, por edhe para shqiptarëve, se Partia Demokratike nuk do të...

“Ora më e errët është ajo pak përpara agimit”, Basha: Sot si 31 vite më parë, ditët më të mira i kemi përpara

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se demokratët do të bashkohen më 18 dhjetor për të zgjedhur sërish të ardhmen. Në një postim në “Facebook”, Basha shkruan...

Këlliçi: S’më ndalon mua policia të futem në PD! Basha nuk shkarkon dot asnjë

Kryetari i Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi tha se do të shkojë në selinë blu kur të jetë nevoja që ta...

Sali Berisha voton për shkarkimin e kryedemokratit Lulzim Basha (Foto)

Ish-kryeministri Sali Berisha voton për shkarkimin e kryedemokratit Lulzim Basha. Berisha pasi ka shkrepur foto me mbështetësit, i është drejtuar kutive të votimit, për tu...

Basha pas takimit në selinë blu: Escobar do të flasë vetë në lidhje me shpalljen non-grata të Berishës

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur pas takimit me zyrtarin e lartë amerikan Gabriel Escobar jashtë selisë së Partisë Demokratike. Basha u pyet nga gazetarët në...

“Shko në SPAK dhe merr fotokopjen e dëshmisë sime për Toyota Yaris”, Basha-Ramës: Shko në SPAK, merr dëshminë time dhe botoje

Kryedemokrati Lulzim Basha ka sfiduar kryeministrin Edi Rama duke i kërkuar të botojë fashikullin e çështjes së tij për “Toyota Yaris”. Duke iu përgjigjur...

Latest news

COVID-19 në Itali, mbi 77 mijë të infektuar, 352 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 tamponë dhe 352 të vdekur. Këto janë të...

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...
- Advertisement -