Fjalë kyçe: kripe

Shtro peta / Nga Rexhina Biba -

Biskota me susam

Biskota me susam Përbërësit: 500 gr miell 00 165 gr gjalpë 165 gr sheqer Gjysmë luge marmalatë(unë përdora manderinë) Gjysmë vezë (rrahim një vezë dhe e ndajmë) 80 ml ujë…

Shtro peta / Nga Rexhina Biba -

Kofsha pule me kërpudha

Kofsha pule me kërpudha Për 4 veta: 4 kofsha pule 2 tufa qepë të njoma të prera në feta të holla 2 thelpij hudhre 1/2 kg kërpudha të freskëta 1…