- Advertisement -

TAG

kreu i lsi

Sherr në Gjirokastër, ministri Çuçi përplaset me kreun e LSI-së

Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi është përplasur verbalisht me kreun e Lëvizjes Socialiste për Integrim në fshatin Izvor në Memaliaj, Yzeir Malkaj. Mësohet se ngjarja...

Meta: Me Rilindjen pamë si bëhet qameti

Ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta ka vijuar akuzat ndaj kreut të mazhorancës, Edi Rama dhe atij të opozitës, Lulzim Basha. Gjatë një takimi me elektoratin...

Pas takimit me Idrizin, Meta lajmëron konferencë urgjente për mediat

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, kreu i kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së Petrit Vasili kanë zhvilluar një takim në selinë e LSI-së. Mësohet...

Rama: Meta i PD-së dhe pse s’është pjesë e selisë së tyre

Kryeministri Edi Rama e cilësoi kreun e LSI-së, Ilir Metën si mbështetës të Partisë Demokratike, pa qenë i kësaj selie. Duke komentuar sot zgjedhjen e...

Meta: LSI, faktori më i qëndrueshëm stabilizues dhe bashkëpunues në vend

“Lëvizja Socialiste për Integrim qëndron qartë si faktori më i qëndrueshëm më stabilizues, më i arsyeshëm më bashkëpunues, si një garanci për stabilitetin e...

Meta: Nuk duhet as t’i mendojmë zgjedhjet pa opozitën

"Edhe pse mazhoranca i ka votat për zgjedhjen e presidentit të ri nuk do të përfshihet në këtë proces pa opozitën"- deklaron kryeparlamentari Ilir...

Meta: Shqipëria s’mund të bëhet turpi i Europës

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta tha se Shqipëria nuk mund të jetë peng i askujt. Sot në një takim me të rinjtë...

Koalicioni me PS-në/ Meta: LSI i ka shërbyer dialogut, jo konflikteve

"LSI-ja asnjëherë nuk i ka shërbyer nxitjes së konfliktit, por i ka shërbyer vetëm nxitjes së dialogut."- kështu është shprehur kryetari i Lëvizjes Socialiste...

Zbulohet takimi sekret Rama-Meta larg syve të publikut

Kryeministri i vendit Edi Rama së bashku me kryeparlamentarin Ilir Meta kanë zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim në periferi të Tiranës, larg syve...

Latest news

Varianti Delta po përhapet frikshëm, drejtori i Infektivit jep alarmin: Rrezikojmë mbylljen, nëse…

Drejtori i Klinikës Infektive, Arben Vishaj, i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen ndaj Covid-19 në mënyrv që të mos rrezikohet...

Izraeli teston vaksinën e parë kundër Covid-19 në formën e një kapsule

Ndërsa rastet e variantit Delta të koronavisrusit po shtohen dita ditës, qeveria izraelite është në gati të kryejë provat e para klinike të një...

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...
- Advertisement -