- Advertisement -

TAG

kqz

KQZ mblidhet nesër për verifikimin e formularëve të vetëdeklarimit

Komisioni Qendror i Zgjedhje do të mblidhet ditën e nesërme në orën 11:00 për të verifikuar deklarimin e formularëve të vetëdeklarimeve për funskionarë publike,...

Shtyhet mbledhja e KQZ/ Shkak mungesa e informacionit nga Zyra e Gjendjes Civile

Në një njoftim për media mësohet se shkak për shtyrjen e mbledhjes së Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve është bërë mungesa e informacionit nga Zyra...

KQZ nesër shqyrton vetëdeklarimet e Rroshit dhe Bushit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, do verifikojë nesër vetëdeklarimin e kryebashkiakëve socialistë Elvis Rroshit dhe Artur Bushi. Në mbledhjen e neserme të KQZ-së pritet të jepet mandati...

Dekriminalizimi, ose “t’ju vijë rëndë” o kriminelë

Nga: Mentor Kikia Ligji për dekriminalizimin parashikon që personat që rezultojnë me rekorde kriminale duhet të dorëzojnë mandatet,ata që janë zgjedhur dhe, të shkarkohen(më e...

Luan Bregasi e Klodeta Dibra humbasin mandatin e këshilltarit bashkiak

Nuk dorëzuan formularin e vetdelarimit për dekriminalizimin, bashkë me ta largohen edhe 63 këshilltarë të tjerë në gjithë vendin Janë 65 këshilltarë bashkiak në të...

9 deputetë të djathtë e pesë të majtë me të shkuar kriminale

Dekriminalizimi/ KQZ publikon listën edhe për kryebashkiakët. Tre prej tyre janë të majtë dhe dy të tjerë të djathtë Pesë deputetë të majtë dhe nëntë...

PD, Edi Paloka: KQZ po pengon dekriminalizimin

“Nuk u publikuan të dhënat e deputetëve e drejtuesve të bashkive” Kryetari i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka ka akuzuar KQZ-në se ka shkelur...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -