- Advertisement -

TAG

kqz

Gara për kreun e KQZ, PD eleminon Lefterie Luzin

Partia Demokratike, në përzgjedhjen e kandidaturave për kreun e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve i hoqi mundësi për të rikandiduar kryetares aktuale të KQZ, Lefterije...

Eljo Hyska zgjidhet kryetari i ri i FRESSH

Gara për kreun e ri të Forumit Rinor Eurosocialist është mbyllur me sukses. Kështu Eljo Hyska është zyrtarisht kryetari i ri i FRESSH.  Me...

Zbardhen emrat e kandidatëve për kreun e KQZ, Luzi kërkon një mandat të dytë

Janë bërë publik emrat e  kandidatëve për kreun e Komisionit Qendror Zgjedhor. Kryetarja aktuale Lefterije Luzi ka vendosur të garojë për një mandat të dytë...

KQZ do të kryejë auditimin e fondeve të partitë politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së zhvilluar sot , ka miratuar shpalljen e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të pjesshme për kryetarin e Bashkisë...

Kuvendi shpall vakant vendin për kryetar të KQZ

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur vakant vendin për kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, pasi më 11 tetor përfundon mandati kryetares aktuale Lefterije Luzi. Kuvendi...

Zgjedhjet në Dibër, KQZ: Shpërndahet gjysma e bazës materiale

Nga të dhënat më të fundit të Komisioni Qendror të Zgjedhjeve në lidhje me situatën parazgjedhore në Dibër, bëhet me dije se nga 118...

Dibër, partitë nuk dërgojnë komisionerët të marrin materialet zgjedhore

KQZ përmes një deklarate për shtyp akuzon partitë politike se po pengojnë shpërndarjen e bazës materiale për procesin e votimit që do të jetë...

Dibër, partitë politike ndryshojnë komisionerët 24 orë para zgjedhjeve

Partitë politike ndryshojnë komisionerët e tyre në qendrat e votimit. Një ditë para mbajtjes së zgjedhjeve të pjesshme për bashkinë e Dibrës, partitë politike...

Dibra, KQZ apel partive: Të trajnohen komisionerët

Zëdhënësja e Komisionit Qendror Zgjedhor Drilona Hoxha në një prononcim për median i bëri thirrje partive të njoftojnë personat që janë caktuar si komisionerë...

KQZ miraton fletët e votimit për zgjedhjet në Dibër/ Rama i pari në listë

Sot, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, shqyrtoi dhe miratoi projektvendimet për miratimin e përmbajtjes së fletës së votimit, për kandidatët për kryetar Bashkia Dibër, për...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -