- Advertisement -

TAG

KPK

KPK çon sërish në shkollë gjyqtaren Marsida Frashëri

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të pezullojë për një vit nga detyra prokuroren e Shkodrës, Marsida Frashëri dhe e dërgoi atë për të...

Iu gjetën një sërë problemesh profesionale, prokuroja dërgohet për trajnim

Prokurorja e Shkodrës Marsida Frashëri, është përballur me një sërë problemesh ditën e sotme para trupës së KPK. Komision i gjeti asaj një sërë...

I dha të drejtë Alibeajt/ Rithemelimi, kërkesë KPK-ës dhe ILD-ës: Shkarkoni gjyqtaren Blerina Muça

Grupi i Rithemelimit ka dërguar një kërkesë në Kromosnin e Pavarur të Kualifikimit si dhe në ILD. Nga dokumentet e publikuar zbulohet se PD...

Ku i gjeti 80 mijë euro? KPA lë në fuqi vendimin për shkarkimin e prokurorit të Lezhës

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e KPP dhe të shkarkojë nga detyra prokurorin e Lezhës. Kujtojmë se...

KPK bën padi për mbajtjen sekret të donatorit që sponsorizoi aktivitetin privat në Vlorë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pretendon se transparenca mbi emrin e sponsorit privat që financoi një aktivitet të zhvilluar në resortin luksoz “Marina Bay”...

Vettingu, Këshilli për Legjislacionin miraton raportin për zgjatjen e mandatit të KPK

Këshilli për Legjislacionin miratoi sot raportin për ndryshimet kushtetuese që parashikojnë zgjatjen e afateve për institucionet e vettingut. Raporti i miratuar në mbledhjen e...

KPK shkarkon Ardian Brahon, prokurori që hetoi edhe vrasjen e Klodian Rashës nga polici

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK ka vendosur shkarkim nga detyra të prokurorit të Tiranës, Ardian Braho. KPK sqaron se Braho kishte mungesë të...

KPK e konfirmon në detyrë, gjyqtarja shfaqet e lumtur teksa përqafon babanë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të hënë vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Kavajës, Diamela Goxha. Gjatë seancës dëgjimore të...

Probleme me pasurinë, shkarkohet gjyqtari i Elbasanit Bujar Musta

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ditën e sotme ka shkarkuar nga nga detyra gjyqtarin e Elbasanit, Bujar Musta. Vetingu ka vërejtur se ai ka pasur...

Seancë e tensionuar në vetting, Prokurori Dritan Gina përballet me probleme për pasurinë dhe figurën

Seanca e tretë dëgjimore të mërkurën më 15 shtator në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, KPK në kuadër të procesit të vetingut të prokurorit...

Latest news

Scholz: Duhet të jemi të drejtë ndaj Ballkanit Perëndimor

Gjatë një fjalimi në Bundestag, kancelari gjerman, Olaf Scholz, tha se nuk do të ketë procedurë të shkurtuar për anëtarësimin e Ukrainës në BE....

Abazoviç: Do të bëjmë çmos për të rregulluar marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ditën e sotme bëri me dije se qeveria aktuale do të bëjë çmos dhe të pamundurën që...

Fshehu provat për vrasjen e “Ramanit”, ky është shefi i krimeve të Lezhës

Leonard Palushi, shefi i krimeve në Komisariatin e Lezhës  është vënë sot në pranga në kaudër të operacionit të ndërmarrë nga Prokuroria e Posaçme...

Zbulohet kush ekzekutoi vëllain e Talo Çelës (EMRI)

Besjan Xhixha është autori i vrasjes së vëllait të Talo Celës, Bujar Çela. Xhixha aktualisht ndodhet në burg për atentatin ndaj dy vëllezërve Haxhia...

Kurti: Krahasimi që Putini i bën Kosovës me Ukrainën, është injorancë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se referimi i presidentit rus, Vladimir Putin, për Kosovën si precedent për të ndërhyrë në punët e një...
- Advertisement -