- Advertisement -

TAG

KPK

Zgjidhet kryetarja e re e KPK-së, ja kush do të marri vendin e Genta Bungos

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka njoftuar se ditën e sotme u zhvilluar procesi për zgjedhjen e Kryetarit të ri të Komisionit. Pas votimit të...

Ish-kreu i Gjykatës përjashtohet përfundimisht nga sistemi i drejtësisë, KPA lë në fuqi vendimin e KPK

Është shkarkuar që në mars të vitit të kaluar, nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ndërsa kishte dërguar çështjen në Kolegjin e Posaçëm të...

Apelimi lë në fuqi vendimin e KPK/ Prokurori i Tiranës del përgjithmonë jashtë sistemit të drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së Parë të vettingut, KPK, për shkarkimin nga detyra të prokurorit të...

Përjashtimi i “Gruas së Azemit” dhe “Nënës së Rudinës”

Nga Mentor Kikia KPK vendosi ta largojë Fatmira Hajdarin nga sistemi gjyqësor. Vetë Fatmira tha se e priste këtë vendim. Po ashtu, shumë njerëz të...

KPK e konfirmoi në detyrë, Komisioneri Publik merr vendimin: Anton Martini të shkarkohet

Komisioneri Publik ka ankimuar konfirmimin në detyrë të prokurorit Anton Martini, i cili mundi të kalonte vetingun. Sipas Komisionerit Publik, referuar gjendjes së fakteve dhe...

Një tjetër komisionere e vetting-ut kallëzohet në SPAK (dokumenti)

Sot, është depozituar një tjetër kallëzim në SPAK për një komisionere të KPK-së. Alma Fasko është kallëzuar si e dyshuar për kryerjen e veprës penale...

Skandali i Reformës së Drejtësi/ Gjyqtarja e KPK që të shkarkon me Vetting, ka qenë vetë e shkarkuar nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë...

Dje, u shkarkua vetë, sot shkarkon të tjerët. Dispozitat e ligjit nr. 84/2016, “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve”, megjithëse në përmbajtje të tyre,...

Gjyqtarja e Shkodrës Hajrie Muçmata ngel në vetting/ Bëri deklarim të rremë dhe nuk justifikoi dot 6.4 milionë lekë

Dy pasuri të paluajtshme të blera në vitet 2003 dhe 2004 dhe mungesa e burimeve financiare për to, e shoqëruar me probleme në kontratat...

KPA shkarkon prokurorin Adnan Kosova/ Nuk justifikoi dot paratë, lidhje me persona me të shkuar kriminale

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) shkarkon nga detyra prokurorin e prokurorisë së Përgjithshme Adnan Kosova. Kosova nuk arrinte të justifikonte pasurinë e tij dhe...

Presidenti Meta kthen ligjin e parë pas tubimit

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin që lidhet me “Statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë." Sipas ekspertëve, ndryshimet në këtë...

Latest news

DW: Fundi i rehatisë gjermane në krizën e koronavirusit

Sa herë e kemi shkruar këtë fjali në muajt e shkuar? Në raportime, opinione, intervista? Që Gjermania krahasimisht e ka kaluar mirë periudhën e...

Arrestimi i Haradinajt para emisionit, gazetari rrëfen telefonatën e fundit: Në Kosovë priten zgjedhje

Kryredaktori i T7 Arsim Lani po priste në studion nënkryetarin e veteranëve të Luftës Nasim Haradinaj i cili u arrestua në dyert e televizionit...

Akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritur, arrestohet 35 vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 35 vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura. Sipas policisë shtetasi...

“Muzikantët 8 muaj pa punë”, revoltohet Elton Deda: Jemi drejt falimentimit, mbështetja është zero

Kantautori i njohur Elton Deda ka reaguar sërish pasi shprehur shqetësimin për veten dhe gjithë kolegët e tij në muzikë, duke theksuar se tashmë...

Efektet e pandemisë, 20 mijë të rinj dolën të papunë në tremujorin e dytë

Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në sektorin e shërbimeve,...
- Advertisement -