- Advertisement -

TAG

Kostandin Kacifas

Akti i ekspertimit mjeko-ligjo/ Kacifas vrau veten, ja çfarë është gjetur afër trupit të tij

Zbardhet akti i ekspertimit mjeko-ligjor për ngjarjen e minoritarit ekstremist grek Kostandin Kacifas. Sipas gazetarit Elton Qyno, ai nuk u qëllua nga RENEA, por ata...

“Kacifas”/ Ekstremisti Babis Karathanos: Në 26 tetor të gjithë në Bularat për të nderuar heroin tonë!

Lidhur me vrasjen e eksremistit grek, Kostandin Kacifas, një vit më parë në Bularat të Gjirokastrës, ekstremistët grek kanë bërë thirrje për të hyrë në...

Athina: Vrasja e Kaçifas na ftohu me Tiranën, kujdes pronat e minoritarëve

Zëvendësministri i Jashtëm i Greqisë Jorgos Katrugalos gjatë një interviste radiofonike foli dhe për marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë që ai i konsideroi të...

Nëna e Kaçifas: Do të ta marr unë hakun bir, do të vras Edi Ramën

Këtë herë në qendër të Bularatit ka dalë edhe e ëma e minoritarit grek të vrarë nga forcat RENEA. Me flamur grek në dorë...

200 shtetas grekë ndalohen në Kakavijë, do hynin për meshën e Kacifas

Rreth 200 shtetas grekë janë ndaluar të hyjnë në Kakavijë për të marrë pjesë në meshën për të 40-tat e Kostandin Kaçifas. Në mesin e...

Thirrje nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek!

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe...

Eksluzive/ Ja cilët janë oficerët e ushtrisë greke për përgatitën për agresion terrorist Kostandin Kacifas

Nga Arben Llalla Rasti i Kostandin Kacifas, i cili kundërshtoi forcat e policisë së Shqipërisë duke terrorizuar banorët e fshatit Bularat më 28 tetor, tregoi...

Ja rruga ekstremiste që ndoqi Kostandin Kacifas/ Fotot me grupet paramilitare naziste

Nga Arben Llalla Veprimet ekstremiste të Kostandin Kacifas dhe të grupacioneve të tjera ekstremiste greke e gjejnë frymëzimin tek deklaratat kërcënuese ndaj Shqipërisë të Presidentit...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...
- Advertisement -