- Advertisement -

TAG

koronavirus

Udhëtuan drejt Italisë, çifti shqiptar me banim në Greqi del pozitiv me Koronavirus

Një çift shqiptar biznesmenësh që jeton dhe ushtron aktivitetin e vet në Greqi ka rezultuar pozitiv ndaj Koronavirusit. Çifti me banim në Zakinthos të Greqisë, pas...

5 pacientë të prekur me koronavirus të shtruar tek Infektivi, dy në pritje të analizave

Në ditën e katërt nga data kur në Shqipëri doli zyrtarisht rasti i parë me koronavirus, aktualisht në spitalin e Infektivit qëndrojnë 5 pacientë. Raportohet...

Pezullohen testimet për marrjen e lejeve të drejtimit dhe mësimi në autoshkolla

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton pezullimin e testimeve për pajisjen me leje drejtimi si dhe një sërë masash të tjera,...

Vuçiç kollitet në konferencë: Shumë do të ishin të lumtur, nëse do ishte koronavirus (film)

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç u kollit sot, teksa ishte duke mbajtur një konferencë për mediat.  Udhëheqësi serb u kollit për më shumë se...

Dëshmia e 26-vjeçares me koronavirus në Itali: Dy ditët e para më të rëndat

Temperaturë të lartë dhe ftohje. Kështu nisi karantina për Erikën, 26-vjeçaren nga Torino, që ka rezultuar pozitive ndaj koronavirusit. Ndonëse e detyruar të qëndrojë në...

Ministria e Shëndetësisë: Ndërron jetë 73-vjeçarja me COVID-19 në Durrës, vuante nga disa sëmundje

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar viktimën e parë nga koronavirusi. Raportohet se e moshuara me COVID-19 ka ndërruar jetë pak minuta më parë nga komplikacionet...

Masat për koronavirusin nuk ndalojnë turistët të vizitojnë Shqipërinë

Shqipëria është prekur nga koronavirusi dhe qeveria ka dhënë masa parandaluese për përhapjen e virusit. Por mesa duket kjo nuk i ka ndaluar një grup...

U nis drejt Tiranës, rikthehet në Spitalin e Durrësit e moshuara e infektuar me koronavirus

Është rikthyer sërish në reanimacionin e Spitalit të Durrësit e moshuara e infektuar me koronavirus, vetëm pak minuta pasi ishte nisur me ambulancë drejt...

Shkon në 12 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

Shkon në 12 numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Lajmi u bë i ditur nga zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, gjatë raportit...

E moshuara me koronavirus 7 ditë në spitalin e Durrësit, priten analizat për mjekët dhe infermierët që e kuruan

Ndërsa në vendin tonë janë tashmë 10 raste të konfirmuara me koronavirus, një nga rastet më të rënda është ai i regjistruar në spitalin...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -