- Advertisement -

TAG

konsullate

Toka shqiptare midis Londre

Nga Alma Nikolli Erdha në Angli në një vit të vështirë. Karantinim. Kryefjala botërore që mbylli në “kafaz” edhe ne “shqipet”. Se kur shqiponja bëhet...

“Po na vidhni vaksinën anti-Covid”, SHBA urdhëron Kinën të mbyllë konsullatën në Houston

SHBA ka urdhëruar Kinën të mbyllë konsullatën e saj në Houston të Teksasit, deri të premten, një veprim i përshkruar si “provokim politik” nga...

Bombë makinës së konsullatës shqiptare në Selanik

Në orën 02.15 të mëngjesit të sotëm shpërtheu makina diplomatike e konsullatës shqiptare në Selanik. Në vendngjarrje mbërritën dy makina zjarrfikëse me tetë punonjës....

Sulmohet Konsullata e Kosovës në Francë dhe vidhet flamuri

Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Strasburg të Francës është sulmuar këtë fundjavë. Nga shtiza është vjedhur flamuri i Kosovës si dhe është shkatërruar stema...

Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët në Itali: Merr fund historia e pritjes pas dyerve

Kryeministri Rama ka vizituar dje Konsullatën shqiptare në Milano. Pas kësaj vizite kreu i qeverisë njofton shqiptarët se pas transformimit të këtij institucioni merr fund...

Manastiri “kërthiza” e gjuhës zyrtare shqipe, Shqipëria i ka “borxh” konsullatën

Nëse ka një qytet më të rëndësishëm për shqiptarët ky është Manastiri. Aty është themeli i gjithçkaje shqiptare. Aty nisën proceset e mëdha shqiptare,...

Latest news

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...
- Advertisement -