- Advertisement -

TAG

komisioni hetimor

Përgjimet/ Tahiri pyetet në komisionin hetimor, Tahiri: Drejtojuni Prokurorisë, Noka Tahirit: Suksese në jetë

Ministri i Brenshëm Sajmir Tahiri ishte këtë të hënë në komisioni hetimor parlamentar për çështjen e përgjimeve ku po merrej në pyetje lidhur me...

Berisha e braktis Komisionin për CEZ. Ristani: Balla në konflikt interesi

Ka zgjatur vetëm 30 minuta qëndrimi i ish-kryeministrit Sali Berisha në komisionin hetimor parlamentar për çështjen e CEZ-it. Menjëherë pas largimit të tij, mbledhjen e...

Balla i dërgon policinë Berishës: Merreni me forcë të dëshmojë për çështjen CEZ

Ish Kryeministri Sali Berisha do të shoqërohet me forcë në komisionin  hetimor për të dëshmuar në çështjen e “CEZ" Siç e kishte paralajmëruar tre javë...

Edhe pas paralajmërimit të Ballës, Berisha refuzon të dëshmojë në Komisionin Hetimor për CEZ

Edhe pas paralajmërimit të Ballës, dy javë më parë, nga foltorja e parlamentit,  i cili i kërkoi ish- Kryeministrit Berisha të paraqitet në komisionin...

Çështja Çame, dy nismat e Idrizit që do tërbojnë Athinën

Berisha në anën e grekëve, akuza qeverisë. Retorika tensionuese mes Greqisë e Shqipërisë. Dy nisma të reja të Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, në funksion...

Latest news

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...
- Advertisement -