- Advertisement -

TAG

keshilli politik

“Është për të ardhur keq”/ Ambasada amerikane kritikon ashpër qeverinë: Dështuat për ndryshimet e Kodit Zgjedhor

Ambasada e SHBA-së ka reaguar pas miratimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, në lidhje me koalicionet, listat dhe pragun zgjedhor. Ambasada thotë se palët duhet...

Asnjë rezultat në dy orë mbledhje, Bylykbashi: Ne ngulëm këmbë që t’i drejtohemi ODIHR

Në përfundim të mbledhjes së Këshillit Politik, ku palët nuk gjetur akoma dakordësi, përfaqësuesi i opozitës së bashkuar, Oerd Bylykbashi, tha se opozita vijon...

Gjiknuri: Nëse PD gjen një vend me koalicionet si tonat, i dërgojmë propozimet në ODIHR

Përfaqësuesi i mazhorancës në tryezën për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri ka sfiduar Partinë Demokratike të gjejë një model të vetëm në Europë që e...

Këshilli Politik, opozita kërkesë OSBE/ODIHR për 5 çështje

Opozita e Bashkuar ka paraqitur një kërkesë zyrtare për OSBE/ODIHR në mbledhjen e Këshillit Poltik, për disa çështje themelore për të cilat palët nuk...

Bardhi: E paralajmëruam, Edi Rama mashtroi shqiptarët për listat e hapura

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar lidhur me amendamentet e propozuara nga maxhoranca sot në këshillin politik. Në një postim në rrjetet...

Pas takimit me ambasadorët, Opozita e Bashkuar kërkon mbledhjen e Këshillit Politik nesër në 10:00

Opozita e Bashkuar ka bërë kërkesë që të mbledhë Këshillin Politik ditën e nesërme në orën 10:00 pasi kryetari i PD, Lulzim Basha mbajti...

Ndryshimet kushtetuese, reagon ambasada e SHBA-së: Për të ardhur keq që nuk pati dakordësi

Ambasada amerikane ka reaguar lidhur me miratimin e ndryshimeve kushtetuese në seancën e sotme plenare. Ambasadorja Yuri Kim thekson se është për të ardhur keq që ky...

Rama ftesë opozitës: S’kemi kohë, ejani nesër në Këshillin Politik!

Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese sot në Kuvend, kryeministri Edi Rama i ka bërë një ftesë publike opozitës jashtëparlamentare që të jetë e pranishme...

Këshilli Politik/ PS refuzon propozimin e opozitës, Gjiknuri kërkon mbylljen e mbledhjes

Partia Socialiste ka refuzuar propozimin e opozitës për hapjen e listave 100%. Përfaqësuesi i mazhorancës, Damian Gjiknuri mësohet të ketë kërkuar mbylljen e mbledhjes disa...

Zbardhet propozimi i opozitës, sjell në tryezë amendamentin për hapjen 100% të listave

Opozita e bashkuar ka zbardhur amendamentin për hapjen 100 % të listave të kandidatëve, që do të propozojë në mbledhjen e Këshillit Politik që...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -