- Advertisement -

TAG

kandidatet

Zbardhet marrëveshja e Bashës me aleatët, si do të listohen kandidatët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është duke firmosur sot marrëveshjen me aleatët për koalicionin opozitar “Shqipëria Fiton”. Mësohet se në këtë dokument që do...

Yuri Kim godet listat e hapura: Përgjegjësia për kandidatët u takon vetëm liderëve të partive

Yuri Kim ka paralajmëruar liderët e partive politike në Shqipëri se do të mbajnë përgjegjësi për kandidatët që do të garojnë nën siglën e...

Ogerta, ka ca punë para se të bësh selfie

Nga Elona Caslli Sipas protokollit europian Ogerta, para se të fotografoje veten dhe mjekët në aeroport, duhet të kishe shqyrtuar fillimisht dosjet e tyre. Në ligjëratë...

Kandidatët e AMA-s/ Si po manipulohet gara? (dokumentet)

Prej ditësh opinion publik ka ndjekur me vëmendje shqetësimet e opozitës dhe disa mediave të mëdha në vend lidhur me përzgjedhjen e bordit drejtues...

Basha: Do të hap PD-në për ta modernizuar

Kryedemokrati Lulzim Basha ka njoftuar se PD-ja ka hyrë në një rrugë modernizimi dhe transformimi, ku në bazën e gjithçkaje do të jetë transparenca...

Rama nga Lezha: PD do të na ndajë nga Europa, ndaj u janë vërsulur ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama, nga Lezha, ku prezantoi kandidatët për deputet të Partisë Socialiste, u ka bërë thirrje votuesve të rinj që më 18 qershor...

Përzgjidhen tre kandidaturat për Gjykatën e Strasburgut, mes tyre sërisht Sokol Berberi

Aleksandër Muskaj, Aurela Anastasi dhe Sokol Berberi janë tre kandidadët për gjyqtarin e ri të Shqipërisë në  Strasburgut. Sokol Berberi ishte në listën e...

KED/ Xhafaj: Llalla dhe KLD-ja shkelën Kushtetutën për kandidatët

Kreu i komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj, deklaroi se kandidatët e përzgjedhur nga Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla si dhe nga Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit...

Vettingu/ Avokati i Popullit publikon listën e kandidatëve

Avokati i Popullit ka publikuar listën me kandidatët që kanë shprehur interesin për të qenë pjesë e organeve të vetting-ut. Pas një konsultimi me...

Avokati i Popullit/ Mbyllen aplikimet, 14 kandidatë për këtë post, EMRAT

Igli Totozani kandidon sërisht Është mbyllur aplikimi për postin e Avokatit të Popullit. Mësohet se në garë për këtë post do të jenë 14 kandidatë. Igli...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -