- Advertisement -

TAG

kabineti

Rama e bëri zëvendësministër, Besart Kadia: Bashës i uroj suksese

Bisedoi: Dylber Balla Vetëm pak minuta, pasi kryeministri Edi Rama e emëroi zëvendësministër të Ekonomisë dhe Financave, Besart Kadia në një intervistë për ABC u...

Gafa raciste e zv/kryeministres në transmetim live ditën e zgjedhjeve (film)

Kryeministri Rama ka shpallur sot kabinetin e tij ku shumica e emrave të rikonfirmuar nuk janë surprizë. Ndër emrat e rinj surprizë është zv/kryeministrja Senida...

Të larguarit e Ramës/ Tahiri vodhi mandatin e PDIU, por ministër s’e bën njeri

Janë gjashtë ministra të mandatit të kaluar që kryesocialisti Rama nuk i ka përfshirë në kabinetin e ri qeveritar. Saimir Tahiri, një prej më të...

Pas dorëheqjes së Tahirit, pritet dorëheqja edhe nga 6 ministra të tjerë

  Pas dorëheqjes së ministrit të Brendshëm Siamir Tahiri, burimet bëjnë me dije se pritet që deri të hënën të dorëhiqen edhe 6 ministra të tjerë...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -