- Advertisement -

TAG

HIV

OKB: Koronavirusi rrezikon betejën kundër HIV-it

Kombet e Bashkuara paralajmëruan se koronavirusi po e rrezikon përparimin e disa viteve në luftën kundër virusit HIV. Sipas tyre, HIV mund të çojë në...

Burg për “vrasje të qëllimshme” kush refuzon të izolohet

Italianët me simptoma të koronavirusit mund të përballen me akuza për vrasje nëse ata nuk vetëizolohen. Pacientët e dyshuar me koronavirus marrin gjobë 206 euro...

62 vjeçari shërohet nga koronavirusi pasi kishte marrë ilaçe kundër HIV

  Ditën e sotme në Spanjë, një pacient i prekur nga koronavirusi u shërua, pas përdorimit të medikamenteve kundër HIV dhe sklerozës. Miguel Angel Benitez ishte...

E tmerrshme/ Ripërdorte aget e shiringave, doktori infekton të paktën 900 fëmijë me HIV

Një mjek pa licensë nga Pakistani ka infektuar të paktën 900 fëmijë me HIV pasi përdorte shiringa të përdorura. Mjeku Mufar Gangro ka dalë para...

OKB/ Deri në 2030 HIV-i drejt fundit

Në një njoftim që u bë në takimin e Asamblesë së Përgjithshme të mbajtur mbi SIDA-n në Nju Jork u deklarua se Kombet e...

Shkencëtarët: Mund të kemi gjetur çelësin për shërimin e autizmit, kancerit dhe HIV

Zbulimi i kurave për disa nga sëmundjet më të ndërlikuara të botës mund të jetë më afër se sa ne mendojmë.  Sipas një studimi...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -