- Advertisement -

TAG

gure

Gurë, ujë dhe gaz në protestën te Parlamenti (live)

Situatë e tensionuar tek parlamenti ku ndodhen një pjesë e protestuesve. Protestuesit kanë tentuar të thyejnë kordonin policor por janë shpërndarë me gaz lotsjellës...

Ta gjuajmë Muç Nanon me gurë, se e ka pak

Nga Enkel Demi E mora Muçin në mëngjes në telefon dhe i thashë: “Se mos nis i sqaron…”. Atë mendje kishte. Muç Nano ka vazhduar me...

Sherr masiv me gurë në Elbasan, plagoset rëndë në kokë i riu

Një i ri është qëlluar me gurë dhe ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë në një nga lagjet kryesore të Elbasanit. Ngjarja ka...

Protestuesit rrëzojnë murin rrethues të Ministrisë së Brendshme

Protestuesit opozitarë kanë rrëzuar murin rrethues të Ministrisë së Brendshme. Qytetarët kanë hedhur gurë, tymues dhe drurë në drejtim të forcave policore. Numri i...

Vunoi, një mrekulli e fshehur në jug të Shqipërisë

Nga Gili Hoxhaj Rrugëtimi drejt Shqipërisë rëndom të jep ndjesinë e zhytjes drejt një thesari që mbart brenda shumë bukuri që presin të zbulohen. Ata...

Gurë mbi shkopinj dhe shkopinj mbi gurë?

Nga Artan Fuga Si është e mundur? Konflikti social dhe rezistenca sociale: një realitet krejt normal për një shoqëri të sotme, kthehen te ne: 1. Në...

Gurët e Çamërisë në Sheshin Skënderbej, tërbohen grekët

Braho: Greqia nuk e kapërdin dot që Çamëria është shqiptare dhe historia e saj është një njollë turpi për historinë e tyre. Madje, ambasada greke...

Moti i keq/ Rrëshqitje dherash në rrugën drejt Valbonës (foto)

Bëni kujdes nëse keni vendosur të udhëtoni drejt pikës turistike në Valbonë! Si pasojë e motit të keq në veri të vendit, mëngjesin e sotëm...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -