- Advertisement -

TAG

greve

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

33 epidemiologë nisin grevën, nuk morën pagat e premtuara

33 punonjës të Qendrës shëndetësore Epidemiologjike janë ngritur ditën e sotme në greve pasi nuk kanë përfituar pagat e vijës së parë të luftës...

Refuzojnë bonusin e qirasë, banorët e Thumanës protestë: Do futemi në grevë

Banorët e pallateve të shembura në Thumanë kanë protestuar sot përpara bashkisë së Krujës. Ata refuzojnë të marrin bonuset nga bashkia pasi sipas tyre...

Pedagogët nisin grevën dhe shtojnë dy kërkesa, Marku: Dënojmë presionet ndaj studentëve, Rama qesharak!

Studentët në Fakultetin Histori-Filologji kanë marrë sot një mbështetje të fuqishme dhe nga ana e pedagogëve, të cilët kanë nisur sot një grevë një...

Institucionet arsimore nisin grevën në Kosovë

Të gjitha institucionet arsimore në Kosovë të hënën kanë nisur grevën e përgjithshme, ndërsa si kërkesë kyçe është përmendur rritja e pagave në të...

Grekët në grevë, bllokohet kufiri me Shqipërinë për 24 orë

Prej orës 07:00 të datës 30 maj deri në këtë orar të 31 majit pikat e kalimit kufitar me Greqinë nuk do të funksionojnë. Shkak...

Aeroportet italiane në grevë, ecuria e fluturimeve nga dhe drejt Rinasit

Të gjitha aeroportet italiane janë përfshire sot nga një grevë e përgjithshme. Mbi 700 fluturime të kompanive të ndryshime ajrore janë anuluar e mes...

Shfuqizohet statusi i Cirkut, artistët paralajmërojnë grevë

Vendimi i Këshillit te Ministrave i datës 7 Mars 2018 shfuqizon statusin e Cirkut Kombëtar duke e përjashtuar atë si institucion të pushtetit qendror...

Doganat greke në grevë, protestojnë kundër reduktimeve në buxhet

Të gjitha pikat kufitare të Greqisë që nga paraditja e të enjtes do të paralizohet lëvizja, për shkak të grevës 24 orëshe të doganierëve. Punonjësit...

Të burgosurit e Drenovës në grevë

Reforma në Drejtësi të miratohet sa më parë Të burgosurit e burgut të Drenovës në Korçë kanë hyrë në një grevë që prej mbrëmjes së...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -