- Advertisement -

TAG

Greqia

Berisha: Problemet me Greqinë nuk zgjidhen me megafon

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka kritikuar qëndrimin e qeverisë shqiptare në raport me Greqinë. Gjatë fjalës së mbajtur në Kuvend Berisha tha se nuk mund të...

Diskutimet në BE/ Kotzias: Shqetësim respektimi i minoritetit grek nga pala shqiptare

Pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave të BE-së ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias ka folur në një konferncë për shtyp, ku ka theksuar...

Kërcënimi i Greqisë, Turqia pajisje e trajnim ushtarak Shqipërisë: Të rritet fuqia ushtarake (video)

https://youtu.be/xCQUoXji2Jc Turqia është e interesuar dhe e angazhuar për të rritur fuqinë ushtarake të Shqipërisë. Teksa Greqia, me anë të ministrit të Jashtëm Nikolaos Kotzias...

Ish-kryeministri grek: Greqia po dobësohet

Ish-kryeministri grek Antonis Samaras, në një intervistë për gazetën “Vradini”, pavarësisht se konsideron partinë në fuqi Syriza si një parti që e ka çuar...

Rama: Nuk e qepim gojën para Greqisë!

Si mund të heshtim kur njerëz të moshuar, 80 vjeç nuk hyjnë dot në Greqi thjesht dhe vetëm sepse kanë lindur në atë vend...

Mesila Doda: Është momenti i shqiptarëve, politikanë bastardë mos i qani hallin Greqisë!

“Asnjë justifikim për mërinë që keni ndaj atdheut e ndaj kundërshtarit politik. Atdheu nuk mbaron te kufiri i partisë tuaj.” Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda,...

Mos kini frikë nga e vërteta ndaj Greqisë

Kohët e fundit në mediat shqiptare dhe ambjentin politik shqiptar po shfaqet dukshëm kompleksi i drojës ndaj një hakmarrje të mundshme greke. Shpallja e së...

Bushati: Çështjet me Greqinë duan zgjidhje, kërcënimet e Athinës nuk vlejnë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, deklaroi se çështjet midis Shqipërisë dhe Greqinë duam t’i zgjidhim dhe t’i trajtojmë në kuadër të vlerave evropiane dhe...

A do triumfojë Çështja Çame, kundrejt Greqisë ?

Nga Olsjan Topalli Çështja Çame është natyrisht më e përfolura e ditëve të fundit. Një betejë që ka nisur prej më tepër se 70 vitesh...

Llalla: Shpallja e pavarësisë së Çamërisë një skenar i errët Grek (Video)

Lajmin që qarkulloi pak ditë më parë  për shpalljen e pavarësisë së Çamërisë historiani Arben Llalla e quan një skenar të errët që dëmton...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -