- Advertisement -

TAG

grabitja e Rinasit

Gjykata e Posaçme shtyn procesin ndaj 7 të akuzuarve për grabitjen e Rinasit

Gjykata e Posaçme shtyn procesin ndaj 7 të akuzuarve për grabitjen e Rinasit, ngjarje e ndodhur, më 9 prill të vitit 2019. Shkak i...

Mbyllen hetimet për “Grabitjen e Rinasit”, dërgohen për gjykim 8 të akuzuar

Prokuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet për çështjen e “Grabitjes së Rinasit”. Organi i akuzës ka vendosur të dërgojë për gjykim dosjen hetimore të një...

Policia jep 10 mijë euro për “kokën” e Talo Çelës

Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion shumën 10 mijë euro për Talo Çelën, i cili është shpallur në kërkim. 49 vjeçari cilësohet nga policia...

I dyshuar nga policia si një prej grabitësve të Rinasit, ndërron jetë “Daja”

Ndërron jetë në spitalin e Traumës Ragip Hajdini i  njohur si “Daja” nga Kosova, i arrestuar për grabitjen e 9 prillit ne Rinas. 50-vjeçari prej...

Grabitja e Rinasit, SPAK zgjat afatet e paraburgimit për 6 të pandehur

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka pranuar zgjatjen e afateve të paraburgimit, pjesërisht, prej 2 muaj e 15 ditë...

Grabitja e Rinasit, arrestohen pas 1 viti vëllezërit Klement dhe Eldi Çala

Pasi 1 viti në kërkim, policia ka arrestuar vëllezërit Klement dhe Eldi Çala të cilët ishin shpallur në kërkim për grabitjen spektakolare në prill...

Nis hetimi pasuror për 6 të ndaluarit e grabitjes së Rinasit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetim pasuror për 6 të ndaluarit për grabitjen e Rinasit, Ragip Hajdini dhe 5 të tjerët, Elton...

U vra në grabitjen e Rinasit, familja e Admir Murataj: Të burgoset polici vrasës

Avokati i familjes Murataj, Arbër Hoxhaj, paditi në Prokurorinë për Krime të Rënda, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, të cilët vranë Admir Muratajn pas...

I vrarë gjatë grabitjes në Rinas/ Gjykata nuk pushon çështjen e Muratajt

Gjykata e Krimeve të Rënda nuk pushon çështjen e Admir Murataj, i cili vdiq në grabitjen e 9 prillit në Rinas, kjo për shkak...

Grabitja e Rinasit, Lleshaj paralajmëron arrestime të tjera

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka paralajmëruar nga Kukësi se do të ketë arrestime të tjera për grabitjen e Rinasit. Ministri tha se disa nga...

Latest news

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Olsian Çela prezanton në Kuvend raportin e PP për vitin 2020

Në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë, Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka bërë raportin për kriminalitetin në vend, për vitin 2020. Gjatë...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...

Ish-drejtori i Arsimit parauniversitar thirrje mësuesve: Dilni në protestë, ju është rimëkëmbur dinjiteti (film)

Maturantët shqiptarë në disa qytete të Shqipërisë kanë dalë prej dy ditësh në protestë, pasi janë shprehur se provimi i matematikës këtë vit ishte...
- Advertisement -