- Advertisement -

TAG

gjykate

Çfarë ndodhi? Dua Lipa në telashe, thirret në gjykatë

Dua Lipa është paditur pasi ka postuar një foto të shkrepur nga paparaci në Instagramin e saj. Kjo është hera e dytë që ndodh...

Operacioni antidrogë në Korçë, lihen në burg 9 nga 24 të arrestuarit

Nëntë nga 24 të arrestuarit nga operacioni antidrogë i zhvilluar 2 ditë më parë, janë lënë në masën e sigurisë “arrest me burg”. Vendimi u...

Çoi në gjykatë Antony Blinken, Berisha tregon se sa i ka kushtuar avokati francez

Ish-Kryeministri, Sali Berisha tregoi se avokati francez në çështjen që ka hapur në Francë kundër Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken, i ka kushtuar 7200...

Përplasja me armë zjarri në Kallmet, Besnik Simoni dhe Altin Marku nuk flasin para Gjykatës

Kryetari i Njësisë Administrative në Kallmet, Besnik Simoni dhe Altin Marku nuk thanë asnjë fjalë në lidhje me ngjarjen e ndodhur pak ditë më...

Zbardhet dëshmia e Alqi Bllakos: Kam tre fëmijë, Gjykata ta zbusë masën e sigurisë

Ditën e sotme gjyqtarja Irena Gjoka e ka pyetur me dyer të mbyllura Alqi Bllakon për të dhënat personale. Mësohet se gjyqtarja e njohur...

Rithemelimi merr PD-në, dalin emrat e drejtuesve të shkarkuar pas vendimit nga gjykata

Kuvendi i thirrur nga Berisha, me 11 dhjetor 2021 miratoi ndryshimet në Statut sipas të cilave u rrëzuan strukturat drejtuese që ishin. Me këtë...

Gjykata njeh Kuvendin e 11 dhjetorit të Berishës

Gjykata Civile e Tiranës ka njohur Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berishës. Me njohjen e këtij vendimi, janë shkarkuar strukturat drejtuese...

Gjiko përfundon në Gjykatë/ Ja akuzat që rëndojnë mbi reperin

Reperi Asdren Gjikolli, i njohur me emrin e artit si Gjiko, ka përfunduar sërish në duart e drejtësisë. Ai po përballet me një situatë...

Çfarë ndodhi? Modelja padit për fyerje Robert Aliajn

Opinionistja e Love Story Talk, Xhensila Pere, ka vendosur që t’i drejtohet ligjërisht drejtësisë pas debateve që ka pasur me Robert Aliajn. Këtë të...

Pogradeci, pa gjykatë dhe pa prokurori/ Avokatët i ankohen KLGJ

Me hartohen e re gjyqësore qyteti i Pogradecit rrezikon të mbetet pa gjykatë dhe pa prokurori. Konkretisht,  Gjykata e shkallës së parë në këtë...

Latest news

Eurodeputetja gjermane kundër Ballkanit të Hapur: Minon procesin e anëtarësimit në BE

Nënkryetarja e Delegacionit në Komitetin Parlamentar të Asociimit BE-Ukrainë dhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe anëtare e Delegacionit në Parlamentin e...

“Skandal diplomatik”, Berisha: Rama shpërtheu në sharje prej ordineri ndaj Bullgarisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me komentet e kreut të qeverisë Edi Rama në Bruksel pas bllokimit të negociatave nga vetoja e...

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...
- Advertisement -