- Advertisement -

TAG

gjobiten

Nuk mbajtën maskën, gjobiten 769 persona, 22 qytetarë të ‘pabindur’ shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit ka bërë bilancin për 24 orët e fundit, ku raporton se ka vendosur 769 gjoba me vlerë 3000 lekë të reja...

Nuk respektuan masat anti-Covid, gjobiten pronarët e dy restoranteve me 10 milionë lekë në Berat

Policia e Beratit ka gjobitur pronarët e dy restorantëve, të cilët ushtronin aktivitetin e tyre kundër rregullave të Covid. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

ISHM: Gjobit pesë kryetarë bashkish

Inspektoriati Shtetëror i Mjedisit dhe i Pyjeve gjobit pesë kryetarë bashkish me nga 5 milionë lekë të vjetra. Në analizën e vitit 2016, kryeinspektori Ergys...

Latest news

Policia me ‘dorë të hekurt’, gjobit qindra qytetarë që lëvizin pa maska, 10 shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe gjobat për të gjithë qytetarët që nuk respektojnë masat anticovid dhe dalin pa maska në ambiente të hapura. Në...

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...
- Advertisement -