- Advertisement -

TAG

Gjergj Erebara

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Pas çështjes ”Becchetti”, Shqipëria rrezikon të humbasë €90 milionë të tjera në arbitrazh (film)

Rasti i humbjes së gjyqit me biznesmenin italian Francesco Becchetti me një dëm ekonomik prej afro €109 milionë për buxhetin e shtetit, duket se...

Pyetje pa përgjigje mbeten mbi gulenistin e dorëzuar në Turqi nga Shqipëria

Stambolli dhe Tirana japin versione diametralisht të kundërta mbi dëbimin e mësuesit turk, Harun Çelik, i dyshuar si anëtar i Lëvizjes Gulen, duke ngritur...

Skandali/ Shqipëria dëbon mësuesin turk pjesë e lëvizjes Gulen

Policia e Shtetit deklaroi se "ka dëbuar" Harun Çelik, 42 vjeç, me profesion mësues, i cili u arrestua pesë muaj më parë në tentativë...

Dashnori i Oligarkëve: Opozita kërkon t’i prekë? Ky është qameti

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë mëngjesin e sotëm Edi Rama nuk kërcënoi më gazetarët, por hodhi poshtë të gjitha pikat e propozuara të...

Gënjeshtra e qeverisë; ndalimi i importit të mbetjeve nuk i dëmtoi ricikluesit

Nga Gjergj Erebara Megjithëse qeveria dhe ricikluesit pretendojnë se industria e mbetjeve është në prag të falimentimit për shkak të ndalimit 3 vjeçar të importit,...

Plani i qeverisë për Parkun e Liqenit: parkingje, klube, fusha sporti dhe një kullë

Nga Gjergj ErebaraNjë projekt i papublikuar më parë dhe i siguruar nga BIRN përmes një kërkese për të drejtë informimi zbulon se qeveria aktuale...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -