- Advertisement -

TAG

gaz

Nuk është gazi lotsjellës i protestave ai që po na dëmton më shumë

Nga Pano Soko Meqë jemi në stinën e gazeve, nuk është gazi lotsjellës i protestave ai që po dëmton më shumë, por një efekt tjetër...

Gurë, ujë dhe gaz në protestën te Parlamenti (live)

Situatë e tensionuar tek parlamenti ku ndodhen një pjesë e protestuesve. Protestuesit kanë tentuar të thyejnë kordonin policor por janë shpërndarë me gaz lotsjellës...

Protestuesit tentojnë të rrëzojnë gardhin rrethues të Parlamentit, hidhet gaz lotsjellës (live)

Sipas një skenari të paparalajmëruar protestuesit janë zhvendosur drejt Parlamentit duke gjetur edhe efektivët e policisë të pa përgatitur. Ata kanë te rrëzojnë gradin rrethues...

Çahet tubi i gazit, helmohen 14 gra në një fasoneri në Durrës, dërgohen në spital

14 gra janë helmuar mëngjesin e sotëm  në një fasoneri që ndodhet në zonën e Fllakës, afër mbikalimit në autostradë. Sipas të dhënave të para,...

Helmimi i 40 grave në Durrës, policia: U lëshua gaz kondicioneri

Policia e Durrësit ka dhënë detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi mesditën e sotme të në një rrobaqepësi në Fllakë të...

Zjarri tek çerdhja në “Ali Demi” ishte i qëllimshëm, u pre tubi i gazit

Zjarri i rënë pak ditë më parë në çerdhen ‘Nr14’, në Tiranë në Lagjen “Ali Demi”  ka rezultuar se është vënë qëllimisht. Sipas njoftimit të...

Shpërthen tubi i gazit në New York, 5 të plagosur

Një shpërthim i madh ka ndodhur mbrëmjen që lamë pas në në lagjen Manhatan, poshtë “Fifth Avenue”, në New York. Një tub gazi ka shpërthyer...

Greqia fiton 820 km katror det nga marrëveshja me Shqipërinë, na lë rërën dhe na merr gazin

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka publikuar sot një nga dëshmitë e negociatorëve të marrëveshjes së detit me Greqinë. Sipas Berishës, negociatori thotë se janë...

Lufta për kufijtë detare të Mesdheut është luftë për gazin dhe naftën

Nga Kreshnik Osmani Lufta për kufijtë detare të Mesdheut është luftë për gazin dhe naftën. Turqia dhëmbë për dhëmbë me Greqinë. Libani dhëmbë për dhëmbë...

Shpërthim i fuqishëm tek 21 dhjetori, policia sqaron ngjarjen

Një shpërthim ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në zonën e “21 dhjetorit” në Tiranë. Pak më shumë...

Latest news

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...
- Advertisement -