- Advertisement -

TAG

FBI

Biden përgatit fjalimin e fitores

Shërbimi sekret amerikan ka dërguar një skuadër përforcuese në Uilmington, në Delauer, për të shtuar mbrojtjen përreth Joe Biden dhe familjes së tij.  Bëhet...

SHBA do të akuzojë Kinën për vjedhje të punës kërkimore për vaksinën: Koha të drejtojmë publikisht gishtin!

Prej muajsh, Punë kanë paralajmëruar për një rritje të sulmeve kibernetike gjatë pandemisë së koronavirusit, por nuk kishin akuzuar një vend të caktuar. Tashmë që po...

Policia ngre alarmin: Terroristët mund të sulmojnë bizneset për të gjunjëzuar botën

Duke marrë shkas nga situata aktuale që po kalon e gjithë bota nga pandemia e koronavirusit, terroristët për të shprëndarë frikë dhe panik mund...

Ambasada e SHBA tregon hapat e testimit për kandidatët e BKH-së

Ambasada amerikane në Tiranë vijojnë të monitorojë procesin e ngritjes së institucioneve të reja të drejtësisë në Shqipëri. Bëhet me dije se në përputhje me...

I gjithë populli “Kadri” (FBI pritet të fillojë një hetim të thellë tenderin e Unazës së Re)

Nga Andi Bejtja (Requiem i shkurtër, por i domosdoshëm për emrin Kadri) Gjithmonë kam pasur respekt për emrin Kadri. Nuk di pse në imagjinatën time të fëmijërisë,...

FBI nis hetimet për lobistin e Partisë Demokratike

Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka nisur një hetim për lobistin e Partisë Demokratike, Nikolas David Muzin, i njohur...

Sulmi terrorist mbi Ambasadën amerikane, FBI zbarkon në Podgoricë

Ndihmësdrejtori i Drejtorisë së Policisë malazeze për sektorin e policisë kriminalistike Enis Bakoviq në pres-konferencën sot pasdite konfirmoi se është vërtetuar identiteti i personit...

FBI gjeti mbi 5 miliardë euro të korrupsionit, arrestoni ata atje lart!

Nga Spartak Ngjela Midis kohës që vjen dhe kohës që ikën, është një veprim i dukshëm dhe me sukses shoqëror ai që e bën një...

Djali në burg i punon arën të atit, përmes kurthit që i ngre CIA-s dhe FBI

Një i moshuar 60-vjeçar arab jetonte në New York. Atij i pëlqente të mbillte patate në kopshtin e tij, por ishte i vetëm, i...

Saliu dhe Meta duan ende prokurorin që është në prag të arrestimit nga FBI

Nga Spartak Ngjela Kur pasioni bashkohet me frikën, pesëdhjetë- vjeçarin e kthen një dymbëdhjetë - vjeçar. Këta janë liderët e sotëm në Shqipëri. Sado që janë të...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -