- Advertisement -

TAG

Erion Dasho

Nëse studentët e Mjekësisë si personeli, do të ishin vaksinuar…

Nga Erion Dasho Duke uruar që shpirti i studentit të ri të mjeksisë të prehet në paqe, nuk mund të mos ringrihen dy probleme të...

Mos e qani Gerin, por kërkojini llogari Ogertës e Ramës

Nga Erion Dasho Sigurisht që sot në komunitetin e mjekëve shqiptarë dominon dhimbja. Një prej më të mirëve prej nesh, Dr. Geri Husi u nda sot...

Haberet e Boratit: Karagjozllëqe që duhet të marrin fund!

Nga Erion Dasho Dje, Borati me dy sejmenë doli sërish në Rinas për të pritur një kuti e gjysmë me vaksina (një kuti me pesë...

Beteja për shëndetësinë: Opozita 1 – Qeveria 0

Nga Erion Dasho Shqipëria ndodhet në mes të emergjencës më të madhe shëndetësore të të gjithë kohërave, e cila tashmë është kthyer në një tragjedi...

“Vaksinat në det” dhe tallja e Manastirliut me shqiptarët

Nga Erion Dasho  Kuvendi vazhdon të habitë. Ministrja Manastirliu harroi “betimin” e bërë nga shefi i vet para Pfizer-it dhe deklaroi se i janë paguar 2.9...

Një shtet qesharak, me 500 vaksina ia kalon Guinesë

Nga Erion Dasho Me më pak se 500 doza, Shqipëria qëndron në vendin e parafundit në botë për sa i takon numrit të vaksinave të aplikuara....

Ku-Kam-Fshehti me sëmundjen dhe vdekjen!

Nga Erion Dasho Të rriturit e sotëm që kanë kaluar fëmijërinë e para viteve '90, e mbajnë mend rëndësinë e "vendit sekret", ku mund të...

Një Borat në versionin shqip

Nga Erion Dasho Pak ditë pasi u kthye nga Amerika në një udhëtim që ngjante më tepër me një skenë Borati se sa me një...

COVID-19 në Shqipëri: Një bilanc me të dhëna tronditëse

Nga Erion Dasho  Me ardhjen e fundvitit, kur bota përballet prej 1 viti me pandeminë COVID, dua të risjell në vëmendje dy tregues që të...

Statistikat e frikshme të mjekut Dasho: Çfarë do të thotë kur arrijmë 15-20 të vdekur çdo ditë nga Covid-19

Epidemiologu Erion Dasho ka ngritur alarmin se një tragjedi po zhvillohet pas rritjes së numrit të viktimave nga koronavirusi. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Latest news

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...
- Advertisement -