- Advertisement -

TAG

Epidemia e koronavirusit

Ç’po ndodh brenda garës multi-miliardë dollarëshe për prodhimin e vaksinës kundër COVID-19

Epidemia e koronavirusit ka vërshuar në të gjithë globin, ndërsa ekspertët thonë se parandalimi i saj mund të arrihet përfundimisht përmes një vaksine efektive. Mirëpo sa kohë...

OBSH: Kurba e epidemisë së koronavirusit në Spanjë është drejt rënies

Epidemia e koronavirusit në Spanjë “ka nisur të ngadalësohet”. Të paktën kështu ka deklaruar Organizata Botërore e Shëndetësisë edhe pse numri i të infektuarve...

Fituesi i çmimit Nobel: Përhapja e koronavirusit po ngadalësohet më në fund në këto dy vende

Epidemia e koronavirusit në Itali dhe Nju Jork më në fund po ngadalësohet. Kështu ka deklaruar një shkencëtar, fitues i çmimit Nobel, nga Universiteti...

Ministrja spanjolle rezulton pozitive me COVID-19, testohet e gjithë qeveria dhe kryeministri

Ministrja spanjolle për Barazinë Gjinore, Irene Montero rezultoi pozitive pas testit për koronavirusin, njoftoi sot qeveria. Ajo shtoi se “të gjithë anëtarët e tjerë të...

Latest news

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...

Arratiset Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina është arratisur nga banesa ku ndodhej në qytetin e Kukësit, pasi ishte arrestuar me armë pa leje në doganën e Morinit. Lajmi...
- Advertisement -