- Advertisement -

TAG

Eleni Sourani

Ambasadorja greke: Banorët e Himarës të trajtohen me kujdes

Gjatë një vizitë zyrtare në Vlorë, ambasadorja greke, Eleni Sourani ka preferuar të mos japë deklaratë politike rreth situatës së krijuar në vend. Sakaq,...

Skandali/ Ambasadorja greke kërkon vota për Vangjel Dulen në Himarë (film)

Në Himarë është derdhur uzoja lumë, është pjekur mish, kurse ambasadorja greke Eleni Sourani ka kërkuar vota për PBDNJ-në e Dules gjatë një meshe...

Himara/ Ministria e Jashtme thërret për sqarime ambasadoren greke

Sipas zëdhënësit për shtyp të Ministrisë së Punëve të Jashtme, ambasadorja e Greqisë në Tiranë, Eleni Sourani është thirrur për të kërkuar sqarime në...

Pas takimit me Metën në Athinë, Jorgos Surlas vjen në Këlcyrë dhe kërkon 8 000 varre greke

PDIU: Nuk do të lejojmë ngritjen e asnjë varri grek në Shqipëri pa u ndërtuar varret e çamëve në Greqi Përfaqësues të “Agimit të Artë”...

Çështja Çame që vrau ndërgjegjen greke

Nga Arben Llalla Deklarata e Komisionerit Hahn rreth problemeve të pazgjidhura që ekzistojnë mes Greqisë e Shqipërisë si kufiri detar dhe Çështja Çame ka futur...

Lëtyra Kaç’ Islami

Nga Arben Llalla Është megjithë mend i çuditshëm reagimi i Kastriot Islamit ndaj deklaratës së ministrit të jashtëm Ditmir Bushati, i cili shkoi ndesh deklaratës...

Diplomatja greke ngatërron djathin me sapunin

Nga Arben Llalla Në fillim të javës ambasadorja greke në Tiranë, Eleni Sourani deklaroi se marrëveshja e kufirit mes Greqisë dhe Shqipërisë është e zgjidhur...

Latest news

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...
- Advertisement -