- Advertisement -

TAG

edi rama

Armando Prenga mërziti vetëm Edi Ramën

Nga Enkel Demi Nëse opozita ka një çështje të drejtë në dorë që do ta shpalosë nga e enjtja e tutje është dekriminalizimi. Deputetët e...

Njërin sy nga Parku, tjetrin nga Tirana

Nga Skënder Minxhozi Parku i Tiranës ka qenë një fole e vjetër grenzash, qëkurse u kuptua që aty mund të bëhet para e madhe me...

Nuk jam në qeveri, se një Ramë i mjafton kabinetit

Luan Rama në “Shih programin” Vijon të mbahet kodi i heshtjes në lidhje me ndryshimet e fundit në qeveri nga ana e LSI-së. Sekretari i...

Rama: Kemi ende punë për përmirësimin e klimës së biznesit

  Kryeministri merr pjesë në Samitin e Investimeve të Ballkanit Perëndimor i organizuar nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim Kryeministri Edi Rama deklaroi në samitin e...

Përparim Spahiu: Përse rrëfeheni pas zullumit?

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu duket se është i befasuar nga ngjarja e djeshme në Kodrat e Liqenit. Ai nuk e kapërdirë sulmin ndaj policisë,...

Ka thënë i moçmi… Taulant Balla

  27.al i rezervon një hapësirë kryesore një rubrikë intersante, e cila quhet “Ka thënë i moçmi”. Në këtë rubrikë pasqyrohen thënie të mençura nga...

Me nonë e motër

Nga Enkel Demi Në Kuvendin e Shqipërisë të enjten ka patur një përplasje të fortë mes ish-kryeministrit Berisha dhe ministrit Arben Ahmetaj. Çështja ishte pikërisht...

Meta kundër Ramës për ndryshimet në qeveri

"Lidhur me dekretet për dy emërimet në qeveri, ne kemi nevojë për klimë bashkëpunuese në respekt të Kushtetutës" “Jo gjithmonë jam në pajtueshmëri të plotë...

Debati në PS/ Bashkim Fino sulmon Ben Blushin

“Nuk mund të bësh luftë politike të vësh si kal të Trojës statutin dhe të godasësh qeverinë për reformat” Prej kohësh pritet që dikush nga...

Rrëzimi i bustit / Basha: Rama nuk feston, është trashëgimtar i diktatorit

"Në këtë 25 vjetor, 20 shkurti  ndan sërish dy modele, dy botë, dy  rrugë për të ardhmen e vendit" Partia Demokratike festoi sot 25-vjetorin e...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...
- Advertisement -