- Advertisement -

TAG

edi rama

Çfarë do të sjellë në PS një lëvizje tjetër e Ben Blushit?

Shtatë vite më parë në vjeshtën e 2009, Ben Blushi hapi betejën e parë me Edi Ramën dhe rreth tij u mblodhën disa deputet...

Braçe-Dules: Kone për Shqipërinë bëhem, qen për Greqinë tënde kurrë!

Deputeti socialist Erjon Braçe i ka dërguar një mesazh kryetarit të PBDNJ-së, Vangjel Dule i cili e ka fyer Braçen, gjatë fjalës në Parlament...

Rama-Vangjel Dules: Ç’ndodh po të themi mos bëj konen e Greqisë

Reagimi pasi kreu i PBDNJ-së i tha deputetit Erjon Brace "mos bëj si kone", Kryeministri: “Je një grek i mirë, je një mik i...

Rama: Ligji i dekriminalizimit s’do zbulojë kriminelë nga e majta

Kryeministri shprehet i bindur se nuk ka të inkriminuar ligjërish as në zyrtarët e së majtës në pushtetin vendor “Në radhët e maxhorancës nuk ka...

Rama: Investimet e huaja më të larta se në Maqedoni

  Pavarësisht se të gjitha raportet e huaja dhe vendase flasin me shifra për investimet e huaja në nivel afër zeros, kryeministri thotë të kundërtën...

Rama: Ata që na sulmojnë, duan ndaljen e reformave

  Kryeministri sulme opozitës dhe kundërshtarit të tij Blushi, në fjalën e tij në Asamblenë Kombëtare E ka nisur me sulme ndaj Ben Blushit dhe opozitës,...

Mesila Doda: E shëmtuar sjellja e Ramës me gratë më 8 mars

Deputetja komenton batutat e kryeministrit në takimin me gratë socialiste “E shemtuar, e turpshme, maskiliste, anti-feministe” e ka vlerësuar deputetja Mesila Doda sjelljen e kryeministrit...

KQGS rrëzon kërkesën e Meidanit, Dades e Hafizit

“Mënyra e zgjedhjes së Kryetarit të PS është atribut dhe kompetencë e Kongresit të Partisë, nga ku burojnë edhe Statuti dhe Programi” Komisioni i Garancive...

Gramoz Ruçi: Edi Rama lartësoi gruan socialiste

  Lindita Nikolla: “E shihni të egër Gramozin por na pyesni neve, mua, Mimin, Oltën  e të tjera,, duket kaq i egër por na e...

Demokracia në PS, sipas parimit “një anëtar një gotë”…

  Kur debatonte me Ben Blushin, në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar socialist, Edi Rama e flaku tej gotën me ujë që kishte përpara....

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -